Siatkówka

Hapoel KFAR Saba rywalem ŁKS-u Commercecon w 1 rundzie eliminacji do Ligi Mistrzyń!

Izraelski Hapoel KFAR Saba został pierwszym rywalem siatkarek ŁKS-u w drodze do Ligi Mistrzyń. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie między 22, a 24 września.

Wydaje się, że przy losowaniu pierwszego przeciwnika w drodze do siatkarskiej elity, los bardzo sprzyjał „Łódzkim Wiewiórom”. Zespół z Izraela nie dość, że debiutuje w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, to jeszcze siatkarsko jest na nieco niższym poziomie niż ełkaesianki.

Żeby móc zagrać w kolejnej rundzie eliminacji trzeba jednak najpierw rozegrać dwa mecze. Te odbędą się w formule dom-wyjazd. Pierwsze spotkanie obu drużyn, które będzie miało miejsce w Izraelu, odbędzie się już za miesiąc – pomiędzy 22, a 24 września. Tydzień później obie ekipy spotkają się ponownie, tym razem w Łodzi.

Nie wiadomo jeszcze na kogo wpadnie zwycięzca tej polsko-izraelskiej pary w drugiej rundzie eliminacji. Potencjalnego rywala poznamy dopiero po wyłonieniu wszystkich drużyn, które wygrają swoje spotkania.

fot. CEV