Siatkówka

Derby są nasze! ŁKS Commerecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:0

To była prawdziwa siatkarska uczta! Drugie w tym sezonie siatkarskie Derby Łodzi przyniosły sporo emocji, pięknych akcji i co najważniejsze – zwycięstwo Łódzkiego Klubu Sportowego!

Po trzech atakach Andrei Mitrović siatkarki Grota Budowlanych prowadziły 3:1. Dodatkowo kontrę ze środka siatki skończyła Małgorzata Lisiak i różnica jeszcze wzrosła. Niemniej gospodynie szybko doprowadziły do remisu, a stało się to za sprawą zagrywki Amandy Camposoraz bloku Kamili Witkowskiej. Od tego momentu prowadzący zmieniał się bardzo często, ale żadna z drużyn nie mogła uciec swojemu przeciwnikowi. Mecz ten mógł się podobać, gdyż zawodniczki popełniały mało błędów. Po zagraniu blok-aut Mitrović było 14:13, a gdy zablokowana została Ana Bjelica – 16:17. Żaden z zespołów nie mógł uzyskać choćby dwóch punktów różnicy, co zapowiadało ciekawą końcówkę. Po skutecznym ataku Julity Piaseckiej trener Maciej Biernat poprosił o czas (21:20), ale po powrocie na boisko jego podopieczne nie przyjęły serwisu Campos. Wydawało się, że mogła to być decydująca akcja tego seta, ale tak nie było. Po bardzo długiej wymianie zakończonej atakiem w linie końcową boiska Bjelicy siatkarki Grota Budowlanych wyrównały, a chwilę później miały setbola. Ostatecznie wszystko rozstrzygało się w czasie gry na przewagi. Po bloku Aleksandry Gryki na Bjelicy pierwszą partię zapisały na swoim koncie łódzkie Wiewióry.

Sześć punktowych bloków po stronie gospodyń musiało robić wrażenie. Początek drugiej części meczu miał podobny przebieg jak w pierwszym secie. Zawodniczki Grota Budowlanych prowadziły 3:1, ale szybko ich rywalki doprowadziły do wyrównania. Spore rezerwy leżały w lewoskrzydłowych obu drużyn. Po ataku z prawego skrzydła przez Valentine Diouf zrobiło się 9:7, a gdy Aleksandra Gryka zapunktowała w serii – 12:9. Zawodniczki Biernata miały problemy w przyjęciu, co przekładało się na punkty dla ŁKS-u Commercecon, które znacznie poprawiły swoją skuteczność w polu serwisowym.  Po asie w wykonaniu Julity Piaseckiej na tablicy wyników było 17:12 i dystans między zespołami stale rósł. Brązowe medalistki poprzedniego sezonu popełniały coraz więcej błędów własnych i ich gra z biegiem trwania seta wyglądała coraz gorzej. Po ataku w aut Andrei Mitrović ich straty wynosiły już siedem ,,oczek” i choć w końcówce one nieco zmalały (21:17) to Wiewióry mogły grać spokojnie. Siatkarki Grota Budowlanych zdołały w tej partii uzbierać tylko 17 punktów i przed kolejną musiały powrócić do dyspozycji z pierwszej części meczu.

Od gry punkt za punkt rozpoczęła się trzecia partia. Nie trwało to jednak długo, gdyż przy serwisie Julity Piaseckiej gospodynie odskoczyły. Po trafieniu Amandy Campos oraz autowym ataku Marty Pol było 7:4, a chwilę później ich przewaga wzrosła do pięciu ,,oczek”. Wprawdzie za sprawą dobrych zagrywek Mackenzie May różnica nieco zmalała, ale stan taki nie utrzymywał się długo. Po krótkiej zagranej z Aleksandrą Gryką oraz zatrzymaniu Małgorzaty Lisiak Ełkaesianki powróciły do wysokiego prowadzenia, co miało odzwierciedlenie w grze obu zespołów. Zaproponowane zmiany przez trenera Biernata niewiele zmieniły, a po trafieniu Piaseckiej zrobiło się 17:10. Przestój przytrafił się także gospodyniom. Po ,,czapie” w wykonaniu Pol oraz zagrywce Lisiak straty Grota Budowlanych zmalały do trzech ,,oczek”, a po kolejnym bloku udało im się nawiązać kontakt punktowy (18:19). Na nic więcej Wiewióry im jednak nie pozwoliły i w końcówce seta wyraźnie przyspieszyły. Duża w tym zasługa środkowych, które zdobywały decydujące punkty. Całe spotkanie zakończył blok Aleksandry Gryki i tym samym mistrzynie Polski zrewanżowały się swoim rywalkom za poprzednią porażkę w derbach Łodzi.

ŁKS Commerecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:0
(30:28; 25:17; 25:20)

Źródło: Strefa Siatkówki, siatka.org 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119