Bongaerts opuszcza ŁKS Commercecon Łódź!

Po zaledwie jedynym sezonie w Łodzi, zespół ŁKS-u Commercecon opuszcza Britt Bongaerts. Holenderska rozgrywająca z Łódzkimi Wiewiórami sięgnęła po brązowy medal TAURON Ligi.

W sezonie 2020/21, rozgrywająca rozegrała 31 spotkań w biało-czerwono-białych barwach. Dla ŁKS zdobyła 87 punktów. Z łódzkim klubem występowała także w elitarnej Lidze Mistrzyń. 

Britt dwukrotnie została wyróżniona statuetką jako MVP meczu w TAURON Lidze. Drugą otrzymała po ostatnim meczu o brązowy medal, co było potwierdzeniem tego, jak dobrze kierowała grą zespołu w najważniejszym momencie. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że nasza rozgrywająca sprawiedliwie rozdzielała piłki pomiędzy koleżanki z parkietu, uruchamiając w ataku zarówno skrzydłowe, jak i środkowe.

Bongaerts jest trzecią zawodniczką, która opuściła szeregi Łódzkich Wiewiór po sezonie 2020/21. Wcześniej podobną ścieżkę kariery obrały Nadja Ninković oraz Katarzyna Zaroślińska-Król. Holenderka najprawdopodobniej będzie kontynuowała przygodę z siatkówką, we Włoszech.

Dziękujemy Britt za wszystkie piękne chwile z przeplatanką na piersi! Bedankt Britt! 

Foto: Łukasz Żuchowski / Pilot 08