Zoria Ługańsk kolejnym rywalem łodzian podczas obozu w Side

W środę podopieczni Kazimierza Moskala rozegrają trzeci mecz kontrolny podczas przygotowań do rundy wiosennej w Turcji. Tym razem rywalem łodzian będzie ukraińska Zoria Ługańsk. 

ŁKS po efektownym zwycięstwie z Neftchi Baku na otwarcie zgrupowania w Side, musiał uznać wyższość Astry Giurgiu. W niedzielę piłkarze z Alei Unii ulegli wiceliderowi ligi rumuńskiej 0:2, choć przez większość spotkania przeważali. Niestety podobnie jak podczas rundy jesiennej w Ekstraklasie – zawodziła skuteczność.

Za ełkaesiakami już 10 dni ciężkiej pracy w Side, podczas których kilku zawodników skarżyło się na problemy zdrowotne. Treningi z powodu urazów musieli opuścić m.in. Carlos Moros Gracia, Przemysław Sajdak, Maciej Dąbrowski czy ostatnio Adrian Klimczak. We wtorek z drużyną trenowała już cała „26-tka” i Kazimierz Moskal będzie mógł skorzystać z kompletu graczy przebywających na obozie.

Po meczu z Astrą trener łodzian zapowiedział, że etap gry dwoma jedenastkami w meczach kontrolnych się skończył. Od starcia z Zorią będzie starał się znaleźć optymalny wyjściowy skład i piłkarze, którzy rozpoczną sparing z Ukraińcami zagrają przez większą część spotkania.

Zoria Ługańsk plasuje się obecnie na trzecim miejscu w lidze ukraińskiej za plecami Szachtara Donieck i Dynama Kijów. Największym sukcesem klubu jest Mistrzostwo ZSRR w 1972 roku, a w 21 wieku mogą poszczycić się finałem Pucharu Ukrainy w 2016 roku (porażka 0:2 z Szachtarem).

Najlepszym strzelcem klubu jest Bohdan Liedniev, który jest wypożyczony do Zorii z Dynama Kijów. W rundzie jesiennej zdobył w lidze dziewięć bramek. Warto również zwrócić uwagę na ofensywnego pomocnika Vladlena Yurchenko i byłego zawodnika Jagiellonii Białystok Dmytro Chomczenowskiego. Zimą do klubu z Ługańska trafił także ciekawy napastnik  – Andrejs Ciganiks (osiem występów w kadrze Łotwy).

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13 czasu polskiego.

O wyniku i szczegółach meczu poinformujemy jutro na naszej stronie i naszych kanałach społecznościowych (Facebook, Twitter).