Znamy terminy piłkarskich Derbów Łodzi

W nadchodzącym sezonie Fortuna 1. ligi dojdzie do 67. i 68. spotkania piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego oraz Widzewa. Dzięki opublikowanemu terminarzowi I ligi już dziś wiemy, kiedy dojdzie do tych kultowych pojedynków.

Dotychczas do Derbów Łodzi na drugim poziomie rozgrywkowym doszło ośmiokrotnie. ŁKS wygrał jedno spotkanie, cztery zremisował i trzy razy przegrał. W sezonie 2020/21, na wyjeździe ełkaesiacy pokonali rywali 2:0, a na stadionie przy alei Unii Lubelskiej było 2:2.

Bardzo dobrze dla „Rycerzy Wiosny” prezentuje się bilans ostatnich pojedynków derbowych. Od 2011 roku ełkaesiacy sześć razy mierzyli się z widzewiakami – dwa razy w Ekstraklasie, dwa razy w III lidze oraz dwa razy w I lidze. Cztery spośród tych meczów nie przyniosły rozstrzygnięcia, natomiast dwa zakończyły się triumfami piłkarzy ŁKS-u – oba na stadionie przy al. Piłsudskiego (1:0 oraz wspomniane 2:0).

Pierwsze spotkanie ŁKS z Widzewem zaplanowano na 14. kolejkę sezonu, która zostanie rozegrana w weekend 23/24 października. Ten mecz odbędzie się na stadionie przy al. Piłsudskiego. Rewanż już w 2022 roku, w 31. serii gier (30 kwietnia – 1 maja), a gospodarzem będą zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport