Znamy komplet spadkowiczów z PKO BP Ekstraklasy

Wraz z zakończeniem meczu pomiędzy Wisłą Płock oraz Górnikiem Zabrze, zakończyły się również emocje w grupie spadkowej PKO BP Ekstraklasy. Zwycięstwo płocczan oznacza, że nie spadną już z ligi.

Przed poniedziałkowym meczem Wisła Płock zajmowała ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli grupy spadkowej PKO Ekstraklasy. Ewentualna porażka mogłaby jednak oznaczać, że płocczanie mogą spaść lokatę niżej, a w konsekwencji nawet i ligę niżej.

Tak jednak się nie stało. Wisła ograła Górnika 1:0, a zainkasowany komplet punktów pozwolił jej odetchnąć. Odetchnęła również Arka Gdynia, która oficjalnie pożegnała się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Do pewnych spadku po poprzednich kolejkach ŁKS-u oraz Korony Kielce dołączyli więc gdynianie. Tym samym wiemy, że to te trzy zespoły zasilą w nadchodzącym sezonie skład Fortuna 1 Ligi!

Jakiekolwiek emocje skończyły się również w meczach „Rycerzy Wiosny”. Ełkaesiacy nie będą już mogli bowiem poprawić swojej lokaty w tabeli, co oznacza, że sezon zakończą na 16 miejscu.