Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Zmazać plamę z inauguracji sezonu. Zapowiedź meczu z GKS Tychy

Nie tak chcieli rozpocząć nowy sezon piłkarze z alei Unii. W pierwszym meczu rozgrywek ulegli na własnym obiekcie GKS-owi Katowice 0:2. W niedzielę mają okazję zmazać tę plamę, kiedy wyjdą na boisko i zmierzą się z drużyną GKS-u Tychy. Początek spotkania o 12:40.

Wypowiedzi przed meczem 

Kazimierz Moskal (trener ŁKS):Spodziewamy się takiego meczu, że Tychy dadzą nam grać, natomiast trener Nowak też pewnie analizuje to i przewiduje, co my możemy myśleć, jak możemy się chcieć przygotować i może będą chcieli nas zaskoczyć, w pierwszych minutach gdzieś zagrać wyżej, ale na pewno my musimy być uczuleni na to, że dobrze się czują w grze z kontrataku na stałe fragmenty. Trzeba na to zwrócić uwagę, bo tu też jest dosyć mocna broń u nich, ale ten kontratak wydaje mi się najmocniejszą stroną pod tym względem. Musimy być bardzo odpowiedzialni i czujni przez cały mecz.

Wyniki ostatnich spotkań 

Tabela Fortuna 1. ligi 

Sytuacja kadrowa 

W zespole ŁKS wszyscy piłkarze są zdrowi. Do Tychów nie pojechało kilku graczy, którzy wystąpili w meczu rezerw z Zawiszą Bydgoszcz. Są to Maciej Radaszkiewicz, Mateusz Bakowicz, Jakub Romanowicz, Damian Nowacki oraz Aleksander Bobek. 

GKS przystąpi do tego meczu wzmocniony dwoma ostatnimi transferami. Do „Tyskich” dołączyli, Mateusz Radecki oraz Adrian Kostrzewski. Trener Dominik Nowak nie będzie mógł skorzystać z dwóch kontuzjowanych bramkarzy – Konrada Jałochy oraz Kacpra Dany.

Transmisja 

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z GKS-em Tychy będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska 

Sędzia główny: Sebastian Krasny (Kraków).

Asystenci: Sławomir Kowalewski, Grzegorz Olejarczyk.

Sędzia techniczny: Paweł Dziopak.

Sędziowie VAR: Piotr Urban, Marek Arys.

Przewidywane składy

GKS: Adrian Kostrzewski – Krzysztof Machowski, Petr Buchta, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Krzysztof Wolkowicz – Mateusz Czyżycki, Wiktor Żytek – Antonio Dominguez – Patryk Mikita, Daniel Rumin.

ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga – Władysław Ochronczuk, Mateusz Kowalczyk – Bartosz Biel, Dawid Kort, Pirulo – Nelson Balongo.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119