Zawodnik pod lupą: Dani Ramirez

Dani Ramirez w swoim debiucie przeciwko Lechii Gdańsk w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy był jednym z najlepszych zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego. Hiszpan jest na językach wielu ekspertów zajmujących się polską ligą i postanowiliśmy się przyjrzeć jego statystykom z meczu z gdańszczanami.

Pomocnik ŁKS-u od pierwszych minut wszedł doskonale w mecz i już niespełna po ośmiu minutach obsłużył kapitalnym podaniem Łukasza Piątka, ale ten nie trafił w piłkę w dogodnej sytuacji. Kilkanaście minut później „Maestro” doskonale zagrał w tempo do Kalinkowskiego, który uderzył wprost w Kuciaka. To tylko kilka nielicznych przykładów akcji ofensywnych z udziałem rozgrywającego ŁKS-u.

27-latek wziął na swoje barki ciężar kierowania grą Łódzkiego Klubu Sportowego. Ramirez szukał sobie miejsca, aby koledzy z zespołu mogli mu zagrać futbolówkę i ciągle był pod grą. Gdy już dostał piłkę to od razu starał się grać do przodu, popisując się bardzo często kluczowymi podaniami (6 w całym meczu, 6 dokładnych).

Długimi fragmentami spotkania Dani próbował „rozbujać” grę łodzian, poprzez długie wymiany podań z bocznymi obrońcami czy z kolegami z środka pomocy (84 podania w całym meczu, na skuteczności 89% – to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że jest to ofensywny zawodnik). Gwiazdor ŁKS-u próbował kilkukrotnie także zaskoczyć bramkarza uderzeniami. Łącznie oddał osiem strzałów, w tym trzy celne. Dwa z nich przysporzyły Kuciakowi sporo problemów. Choć wydaje się, że kilka razy mógł wcześniej pokusić się o strzał, a szukał na siłę zagrania do partnerów. Dani pokazał przeciwko Lechii próbkę swoich umiejętności, którymi radował serca kibiców biało-czerwono-białych w Fortuna 1 Lidze. Czekamy na kolejne fajerwerki w wykonaniu Hiszpana.

Statystyki Daniego Ramireza z meczu z Lechią: 

Rozegranych minut: 96

Strzały (celne): 8 (3)

Celność strzałów: 38%

Faulował: 0

Faulowany: 2

Podania: 84

Celność podań: 89%

Kluczowe podania (celne): 6 (6)

Pojedynki (wygrane): 5 (3)

Pojedynki wygrane: 60%

InStat Index: 355 (najlepszy ze wszystkich zawodników na boisku)

Foto: Lens Strong