Zapowiedź: ŁKS Łódź – Wisła Kraków

Ełkaesiacy w najbliższy piątek zainaugurują 34 kolejkę PKO BP Ekstraklasy spotkaniem domowym z Wisłą Kraków. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o godzinie 18:00 na stadionie przy Alei Unii 2.

Przed ostatni mecz piłkarzy ŁKS-u na własnym stadionie będzie miał miejsce w piątek o godzinie 18:00, a przeciwnikiem łodzian będzie praktycznie pewna utrzymana Wisła Kraków. Po raz kolejny piłkarze staną przed szansą walki o swój honor i poprawę wizerunku w oczach kibiców, którzy mimo fatalnych wyników w komplecie dozwolonych miejsc stawią się na obiekcie przy Al. Unii 2. Oczekujemy od zawodników jedynie zaangażowania i walki o każdy centymetr boiska.

Wisła Kraków przyjeżdża do Łodzi praktycznie utrzymana w lidze, co zimą brzmiało jak scenariusz Sci-Fi. Mimo wielu osłabień, w kadrze Białej Gwiazdy nie zabraknie solidnych zawodników, co można zobaczyć w przewidywanym składzie Wiślaków.

Wypowiedzi trenerów

Wojciech Stawowy: – Bilans mamy bardzo zły. Dwie zdobyte bramki nie przynoszą chluby nikomu. Zapowiadałem piłkę ofensywną, co miało wiązać się ze strzelaniem goli. Cały czas jednak nad tym pracujemy, ćwiczymy na treningach i tylko konsekwentną pracą możemy doprowadzić do ofensywnego stylu gry. Źle się o nas mówi i pisze. To nie jest przyjemne, ale trzeba tak postępować, żeby złą sytuację zmienić. Nie można się poddawać, spuszczać głowy, tylko dalej walczyć. Sam chciałbym to zmienić najszybciej jak się da.

Artur Skowronek: – Nie trzeba jakiejś szczególnej motywacji do tego, żeby jak zwykle podejść z maksymalną koncentracją do meczu i nie inaczej będzie w Łodzi. Mamy w drużynie bardzo świadomych piłkarzy i wszyscy cały czas wiedzą jak cienka jest granica pomiędzy zwycięstwem, a porażką. Dziś rzeczywiście mamy dobrą i komfortową sytuację do tego, żeby zrealizować swój cel, ale też chcemy zrobić to jak najszybciej. Mamy wyzwanie, które chcemy zrealizować w piątek. Na tym skupiamy wszystkie swoje siły i wtedy będziemy myśleć dalej, ale na pewno nie zrobimy tutaj czegoś takiego, że damy „pograć” i że nie będziemy szanować naszych kibiców. Chcemy walczyć o jak najlepsze miejsce w tabeli. Będziemy skłaniać się ku temu, aby grali ci, którzy są w najlepszej formie.

Wyniki ostatnich spotkań

ost mecze

Tabela po 33 kolejkach PKO BP Ekstraklasy

tabela

Wyniki z sezonu zasadniczego

wyjazd

dom

Grafika: 90minut.pl

Historia spotkań

Ogólny bilans spotkań ligowych: 118 (36 zwycięstw ŁKS, 25 remisów i 57 triumfów Wisły, bramki: 16:15 na korzyść krakowian)

Sytuacja kadrowa

Wojciech Stawowy nie będzie mógł skorzystać tylko z Ricardo Guimy, który będzie pauzował za kartki. Do dyspozycji są już za to Samu Corral i Drago Srnić.

W zespole Wisły na pewno nie zobaczymy Gieorgija Żukowa, który doznał kontuzji mięśnia przywodziciela i w tym sezonie już nie zagra. Wykluczeni z gry są także Łukasz Burliga, Jakub Błaszczykowski, Paweł Brożek, Michał Mak i Vukan Savicević. W treningu jest już Krzysztof Drzazga, ale jego występ stoi pod znakiem zapytania.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Wisłą Kraków będzie transmitowane na antenie Canal+Sport. Mecz skomentują Żelisław Żyżyński i Wojciech Jagoda.

Początek transmisji od 17:40.

Kursy bukmacherów

kursy

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Bartosz Frankowski (Toruń)

Asystenci: Marcin Boniek, Jakub Winkler

Sędzia techniczny: Sylwester Rasmus

Sędziowie VAR: Paweł Gil, Marcin Borkowski

Przewidywane składy

ŁKS: Dawid Arndt (średnia ocen ŁKSFANS – 5,0) – Jan Grzesik (4,40), Carlos Moros Gracia (4,16), Maciej Dąbrowski (4,0), Jan Sobociński (3,88) – Maciej Wolski (4,54), Michał Trąbka (4,23), Przemysław Sajdak (4,0) – Adam Ratajczyk (4,38), Pirulo (4,10) – Jakub Wróbel (3,33).

Wisła Kraków: Mateusz Lis – David Niepsuj, Lukas Klemenz, Rafał Janicki, Maciej Sadlok – Vullnet Basha, Nikola Kuveljić – Chuka, Mateusz Hołownia, Rafał Boguski – Alon Turgeman.