Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Zapowiedź: ŁKS Łódź – Raków Częstochowa

Rozgrywki PKO BP Ekstraklasy powoli dobiegają końca i piłkarzom Łódzkiego Klubu Sportowego pozostały jeszcze dwa spotkania do rozegrania. Już dziś ełkaesiacy pożegnają się z kibicami na własnym boisku w starciu z Rakowem Częstochowa. Pierwszy gwizdek sędziego przy Alei Unii rozbrzmi punktualnie o 20:30.

Wielkimi krokami zbliża się koniec przygody ŁKS z najwyższą klasą rozgrywkową. Dzisiejsze spotkanie z Rakowem będzie ostatnim w Ekstraklasie na piękniejącym z dnia na dzień stadionie przy Alei Unii Lubelskiej. Łodzianie obecnie przeżywają serię siedmiu kolejnych przegranych meczów i jeśli przegrają z częstochowianami to wyrównają niechlubny wynik z początku sezonu, kiedy to przytrafiło im się osiem porażek z rzędu.

Ostatnie ligowe punkty zespół Wojciecha Stawowego wywalczył 7 czerwca w starciu właśnie z najbliższym rywalem. Z Rakowem biało-czerwono-białym gra się bardzo dobrze, o czym może świadczyć bilans meczów. Ełkaesiacy z 12 spotkań ligowych z „Medalikami” przegrali tylko jedno, a aż siedem razy cieszyli się z kompletu punktów. Świetnie wygląda także bilans spotkań ŁKS-Raków w XXI wieku (4 mecze: 2 wygrane ŁKS i 2 remisy).

Raków nadal walczy o wygranie grupy spadkowej, ale w ostatnich dwóch spotkaniach nie udało im się wywalczyć ani jednego punktu. Jeśli ŁKS gra już o tzw. „pietruszkę” to podopieczni Marka Papszuna mają jeszcze swój cel do zrealizowania.

Mamy ogromną nadzieję, że zawodnicy Wojciecha Stawowego w ostatnim meczu ligowym w sezonie 2019/20 przed własną publicznością wzniosą się na wyżyny i pozostawią po sobie dobre wrażenie oraz dadzą kibicom trochę radości w tym bardzo złym sezonie.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela PKO BP Ekstraklasy po 35 kolejkach

Wyniki z sezonu zasadniczego

Grafika: 90minut.pl

Historia spotkań

Ogólny bilans spotkań ligowych: 12 (7 zwycięstw ŁKS, 4 remisy i 1 triumf Rakowa)

Sytuacja kadrowa

Pod znakiem zapytania stoją występy Jana Grzesika i Tadeja Vidmajera. Obu piłkarzy z poprzedniego meczu z Arką wykluczyły kontuzje. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego ma być także Samu Corral. Hiszpan przedwcześnie opuścił murawę w Gdyni, ale jak się okazało nie zmaga się z urazem tylko miał problemy żołądkowe.

W zespole Rakowa nie zobaczymy Piotra Malinowskiego, Miłosza Szczepańskiego, Marko Poletanovicia oraz Arkadiusza Kasperkiewicza. Cała czwórka zmaga się z urazami.

W obu zespołach nikt nie musi pauzować za kartki. Zagrożeni pauzą są natomiast: po stronie ŁKS Samu Corral, a w Rakowie Fran Tudor, Sebastian Musiolik, Kamil Piątkowski i Igor Sapała.

Transmisja

36 kolejka Ekstraklasy zostanie rozegrana w formie Multiligi. Wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 20:30. Początek Multiligi od 19:30 w Canal+Sport. Samo spotkanie ŁKS-u z Rakowem można obejrzeć na antenie Canal+Now od 20:25.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Asystenci: Marcin Boniek, Michał Sobczak

Sędzia techniczny: Łukasz Szczech

Sędziowie VAR: Szymon Marciniak, Paweł Sokolnicki

Przewidywane składy

ŁKS: Dawid Arndt (średnia ocen ŁKSFANS – 5,0) – Maciej Wolski (4,46), Maciej Dąbrowski (3,83), Jan Sobociński (3,85), Adrian Klimczak (4,26) – Maksymilian Rozwandowicz (4,37), Dragoljub Srnić (4,55), Ricardo Guima (4,32) – Pirulo (4,16), Adam Ratajczyk (4,06) – Samu Corral (3,63).

Raków: Michał Gliwa – Kamil Piątkowski, Tomas Petrasek, Jarosław Jach – Fran Tudor, David Tijanić, Igor Sapała, Petr Schwarz, Patryk Kun – Sebastian Musiolik, Felicio Brown Forbes.