Zapowiedź: ŁKS – Lechia

Już dziś o godzinie 20:30 Łódzki Klub Sportowy wraca na salony polskiej piłki. Podopieczni Kazimierza Moskala w spotkaniu pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy zagrają przy Alei Unii Lubelskiej ze zdobywcą Pucharu Polski i Superpucharu Polski – Lechią Gdańsk.

Ełkaesiacy po siedmiu latach przerwy zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatni mecz „Rycerze Wiosny” rozegrali w Ekstraklasie 6 maja 2012 roku w Białymstoku z Jagiellonią Białystok (porażka 1:2). Rozgrywki 2011/12 zakończyły się spadkiem łodzian, ale teraz po wielu perturbacjach wraca do elity silniejszy Łódzki Klub Sportowy.

Pierwszym rywalem piłkarzy z Alei Unii będzie robiąca ciągłe postępy Lechia Gdańsk. Zawodnicy trenera Piotra Stokowca w minionych rozgrywkach zdobyli Puchar Polski i przez większość sezonu prowadzili w tabeli ligowej. Ostatecznie zakończyli sezon 2018/19 z brązowymi medalami. „Biało-zieloni” rozpoczęli sezon w miniony weekend, kiedy to w spotkaniu o Superpuchar Polski pokonali w Mistrza Polski Piasta Gliwice na jego terenie. Po spotkaniu z ŁKS-em „Lechiści” zagrają dwumecz w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy z duńskim Brøndby IF.

Wyniki sparingów

łks wyniki

lechia sparingi

Sytuacja kadrowa

Na wczorajszym treningu Wojciech Łuczak wyszedł z kolegami na boisko, jednak widać ze uraz stopy daje mu się ciągle we znaki. Ricardo Guima trenował z zespołem w początkowej fazie treningu, a w końcowych minutach obserwował grę kolegów. Z grona rekonwalescentów jednostkę w pełni odbył tylko Pirulo, który prawdopodobnie znajdzie się w kadrze meczowej.

W drużynie gości z pewnością nie zagra Jakub Arak, który dochodzi do siebie po ciężkiej kontuzji kolana.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Lechią będzie transmitowane na kanałach Canal + Sport i Canal Plus 4K. Mecz skomentują Marcin Rosłoń i Grzegorz Mielcarski.

W studiu „Super Piątku” zasiądą Cezary Olbrycht i Andrzej Juskowiak, a ich gościem będzie m.in. prezes Łódzkiego Klubu Sportowego Tomasz Salski.

Reporterami będą Adam Westfal i Maja Strzelczyk.

Początek „Super Piątku” od 20:00 w Canal + Sport.

Kursy bukmacherów:

buki

Kibice:

Piątkowe spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Lechią Gdańsk obejrzy komplet publiczności. Bilety na pierwszy mecz łodzian po powrocie do elity sprzedały się w niecałą godzinę. Do stolicy województwa łódzkiego wybierają się także kibice Lechii Gdańsk, którzy przyjadą w kilkusetosobowej grupie.

Przypuszczalne składy:

ŁKS Łódź: Michał Kołba – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Łukasz Piątek, Bartłomiej Kalinkowski, Maciej Wolski – Patryk Bryła, Dani Ramirez – Łukasz Sekulski.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Karol Fila, Błażej Augustyn, Michał Nalepa, Filip Mladenović – Lukas Haraslin, Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik, Maciej Gajos, Żarko Udovicić – Flavio Paixao.

Przeczytaj także o meczu ŁKS – Lechia:

O przeciwniku…Lechia Gdańsk

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Lechia

Konferencja prasowa przed meczem z Lechią Gdańsk

Historia starć ŁKS-u z Lechią Gdańsk

Przyjezdni: Lechia Gdańsk

Media przed meczem z Lechią Gdańsk

„Z kart historii: ŁKS Łódź – Lechia Gdańsk 3:0 (22.08.1959 r.)”

Już dziś wracamy do Ekstraklasy, czyli na usta całej piłkarskiej Polski. Niezależnie od wyników piłkarzy, my kibice musimy wygrać każdy mecz. Nasz doping ma sparaliżować rywali jeszcze w szatni, a widok BIAŁEJ trybuny po wyjściu na boisko. EŁKAESIACY, to jest nasz mecz, WSZYSCY NA BIAŁO!

66872072_2497924356914035_2799506142194040832_n