Fortuna 1. LigaPiłka NożnaRezerwy

Dariusz Gmosiński z profesjonalną umową!

Kolejny utalentowany gracz Akademii ŁKS-u związał się z klubem profesjonalną umową. Tym razem przyszedł czas na Dariusza Gmosińskiego. 19-latek został ponadto zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

Po Adamie Królu oraz Igorze Labrechtcie przyszedł czas na trzeciego zawodnika Akademii ŁKS-u, który tego lata złożył swój podpis pod pierwszą profesjonalną umową. Kontrakt wychowanego na Bałutach pomocnika obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku, a więc przez dwa najbliższe sezony.

Swoje piłkarskie rzemiosło Gmosiński w nadchodzącym sezonie, o ile dostanie szansę od trenera Stawowego, będzie mógł pokazywać na boiskach Fortuna 1 Ligi. W dalszym ciągu będzie jednak pomagał drużynie rezerw w wywalczeniu awansu do 3 ligi.

– Darek to piłkarz z dużym potencjałem motorycznym, wyróżniającym go nie tylko na tle drugiej drużyny, ale i całej czwartej ligi. Cechuje go bardzo dobra kontrola nad piłką oraz umiejętność gry jeden na jeden. To chłopak otwarty na innych poza boiskiem, a na boisku zawsze jest chętny i otwarty do ciężkiej pracy. W pierwszych meczach obecnego sezonu Darek bez wątpienia był jedną z wiodących postaci w drugiej drużynie ŁKS-u i miał istotny wkład w serię czterech wygranych – tak o Darku mówi Marcin Matysiak, szkoleniowiec rezerw ŁKS-u, cytowany przez oficjalną stornę klubu.

Darek, życzymy jak najwięcej sukcesów w dalszej drodze z ŁKS-em!