Piłka Nożna

Wypożyczeni: Podsumowanie rundy jesiennej

W pierwszej połowie sezonu trzech zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego przebywało na wypożyczeniach w innych klubach. Na koniec roku postanowiliśmy podsumować występy Ricardo Guimy, Mikołaja Maschery oraz Macieja Dampca.

🇵🇹 RICARDO GUIMA – ACADEMICA COIMBRA (II LIGA PORTUGALSKA)

Rozegrane mecze: 15
Minuty: 1073
Występy w wyjściowym składzie:
13
Występy z ławki:
2
Gole: 1
Asysty: 1
Żółte kartki: 3
Czerwone kartki: 0

Portugalczyk sezon 2020/21 rozpoczął od gry w czwartoligowych rezerwach Łódzkiego Klubu Sportowego. Na początku września Guima dołączył na zasadzie wypożyczenia do Academiki Coimbra czyli klubu z którego trafił do Łodzi. Jego odejście było spowodowane sprawami rodzinnymi. Pomocnik od razu wskoczył do wyjściowego składu „czarno-białych” i był pewnym punktem zespołu. Na 15 rozegranych spotkań gracz wystąpił w 13 od pierwszej minuty i dwa razy pojawiał się na placu gry w końcowych minutach. W czwartym meczu Ricardo zdobył zwycięską bramkę w wyjazdowym spotkaniu z Varzim i było to jego jedyne trafienie w tej rundzie. Dwa tygodnie później Guima zaliczył także asystę przeciwko Penafiel. 25-latek jest ważnym ogniwem Academiki, która zamierza powalczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie zespół z Coimbry plasuje się na drugim miejscu premiującym ich do Primeira Liga. Kontrakt zawodnik z ŁKS-em jest jeszcze ważny do czerwca 2022 roku i nie wiadomo jaka przyszłość Guimę. W Portugalii nie ma w tym sezonie przerwy w rozgrywkach i kolejne spotkanie pomocnik rozegra już piątego stycznia na wyjeździe z Aroucą.

🇵🇱 MIKOŁAJ MASCHERA – SOKÓŁ ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI (III LIGA)

Rozegrane mecze: 13
Minuty: 469
Występy w wyjściowym składzie:
5
Występy z ławki:
8
Gole: 0
Asysty: 7
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0

Maschera rundę jesienną może stosunkowo zaliczyć do udanych. Jesienią wystąpił w 13 spotkaniach na 18 możliwych w lidze. Niestety ani jednego meczu nie rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Gdy dostawał szanse od pierwszej minuty to głównie schodził z boiska po godzinie gry. Z kolei w pozostałych ośmiu występach w III lidze wchodził z ławki na 20-30 minut. „Miki” głównie występuje w Sokole na skrzydle, czego efektem jest siedem asyst w pierwszej połowie sezonu. Pomocnik zaliczył cztery asysty z gry oraz wywalczył trzy rzuty karne dla swojego zespołu. 21-latkowi nie udało się zdobyć bramki w tej rundzie, choć dwa razy piłka po jego uderzeniach wpadła do siatki (z Olimpią Zambrów i Polonią Warszawa) – niestety za każdym razem sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

🇵🇱 MACIEJ DAMPC (SOKÓŁ OSTRÓDA – II LIGA)

Rozegrane mecze: 7
Minuty: 541
Występy w wyjściowym składzie:
6
Występy z ławki:
1
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0

Dampc rozpoczął swoją przygodę w Sokole Ostróda od gry w wyjściowym składzie. Od pierwszej minuty wystąpił w sześciu spotkaniach ligowych, zaliczając jedną asystę w meczu z Olimpią Elbląg. Potem stoper stracił zaufanie u trenera i trzy spotkania przesiedział na ławce rezerwowych. Od 30 października Maciej nie pojawił się już w kadrze meczowej Sokoła. 25-latek w tej rundzie nie ustrzegł się poważnych błędów skutkujących utratą bramki. Już w debiucie z Pogonią Siedlce źle wyprowadził piłkę z obrony, za co jego zespół został ukarany golem i przegrał mecz 0:1. Podsumowując – ta runda nie była zbytnio udana dla Dampca podobnie jak jego poprzednie wypożyczenie do GKS-u Katowice. Środkowy obrońca musi wziąć się do roboty, jeśli chce nadal pozostać na poziomie centralnym w Polsce. Na występy w ŁKS-ie raczej nie będzie mógł liczyć, a jego kontrakt wygasający w czerwcu 2021 roku najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119