Piłka Nożna

U17: Porażka w pierwszym meczu barażowym

Zespół Łódzkiego Klubu Sportowego U17 przegrał pierwsze spotkanie barażowe o grę w Centralnej Lidze Juniorów z Ząbkovią Ząbki 1:2. Rewanż w sobotę w ośrodku treningowym przy ulicy Minerskiej w Łodzi.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 60 minucie gry. Adam Olczak sfaulował w polu karnym skrzydłowego gospodarzy i arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Pewny egzekutorem jedenastki okazał się Mateusz Kowalczyk. Ten sam zawodnik 10 minut później podwyższył stan rywalizacji. Gracz z Ząbek wykorzystał nonszalanckie zachowanie Adriana Czypickiego i w sytuacji sam na sam z Aleksandrem Bobkiem się nie pomylił.

ŁKS odpowiedział już minutę później. Po dobrej kombinacyjnej akcji Czypickiego z Jakubczakiem, do siatki pewnym strzałem lewą nogą trafił Andrzej Kominiarczyk.

Młodzi ełkaesiacy kończyli mecz w dziesiątkę po tym jak drugą żółtą kartkę w 83 minucie zobaczył Igor Krzyżanek. W końcówce łodzianie mogli doprowadzić do remisu, ale zabrakło im skuteczności.

Rewanż już w sobotę o godzinie 12:00 w Łodzi. Zwycięzca tego dwumeczu awansuje do Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Ząbkovia Ząbki – ŁKS Łódź 2:1 (0:0)

Bramki: Kowalczyk 60, 70 – Kominiarczyk 71

Skład ŁKS: Aleksander Bobek – Adam Olczak, Dawid Minias, Igor Krzyżanek, Ramon Jakubiak – Adam Król (90, Jakub Miniak), Adrian Czypicki, Stanisław Białkowski, Jan Jakubczak, Michał Nowakowski (80, Michał Koszur) – Andrzej Kominiarczyk.

Trenerzy: Romuald Solarek, Jakub Wróblewski i Krystian Ilnicki.