Piłka Nożna

U-20: Porażka Polaków z Czechami. Kolejny występ Kelly’ego w narodowych barwach

Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała w Sosnowcu z Czechami 0:1 w ramach rozgrywek Elite League. Kolejny występ w narodowych barwach zaliczył zawodnik „Rycerzy Wiosny”, Kelechukwu Ibe-Torti.

Skrzydłowy Łódzkiego Klubu Sportowego zameldował się na placu gry od początku drugiej połowy. Zastąpił zawodnika Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, Marcela Błachewicza. Wejście 21-latka ożywiło grę biało-czerwonych i można jego występ ocenić pozytywnie. Dla Kelechukwu był to już piąty występ w reprezentacji Polski do lat 20.

Drugi z ełkaesiaków, Jan Kuźma nie znalazł się w kadrze meczowej na to spotkanie.

Jedyne trafienie dla Czechów, w 20. minucie zanotował Denis Alijagič, który skierował piłkę do bramki, po uderzeniu głową.

Skład reprezentacji Polski: 12. Kacper Trelowski – 4. Przemysław Misiak, 5. Maksymilian Tkocz, 3. Cezary Polak (68, 15. Mateusz Stawny) – 13. Filip Borowski (64, 2. Krzysztof Machowski), 20. Tomasz Neugebauer (63, 16. Marcel Misztal), 10. Daniel Dudziński (74, 21. Filip Wilak), 11. Radosław Cielemęcki (46, 9. Fryderyk Gerbowski; 74, 6. Patryk Pierzak), 17. Marcel Błachewicz (46, 8. Kelechukwu Ibe-Torti) – 7. Mariusz Fornalczyk, 18. Lucjan Klisiewicz.

Foto: Gazeta Wyborcza