Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Trener Moskal o występach nowych zawodników

Kazimierz Moskal po spotkaniu sparingowym z Neftchi Baku zabrał głos na temat występu nowych zawodników. Trener łodzian był zadowolony z tego co pokazali jego podopieczni w starciu z wiceliderem ligi azerbejdżańskiej. Jeden z nich Samu Corral trafił dwukrotnie do siatki.

O Samu Corralu 

– Samu został sprowadzony jako napastnik i strzelił dwie bramki, więc nie ma się do czego doczepić. Był tam gdzie powinien być napastnik i to jest ważne. 

O Tadeju Vidmajerze

– Zagrał na lewej obronie w drugiej połowie i był bardzo aktywny. Bardzo pozytywnie oceniam jego występ.

O Macieju Dąbrowskim

 Widać było u niego duże doświadczenie i duży spokój. I na pewno to też udzieliło się innym zawodnikom. 

O Jakubie Wróblu

– Był bardzo aktywny, ale nie grał typowo na swojej pozycji, bo grał cofniętego napastnika razem z Łukaszem Sekulskim. Myślę, że też wywiązał się ze swoich zadań. Miał też dobrą sytuację sam na sam z bramkarzem, po fajnej akcji i podaniu Srnicia.

Trener Moskal zwrócił również uwagę na grę młodzieżowca Przemysława Sajdaka, który zagrał 45 minut. Strzelił gola i był aktywny.

– Zaliczył pozytywny występ. Chłopak nie boi się grać, próbuje brać na siebie odpowiedzialność. Strzelił gola co dla niego myślę, że jest bardzo ważne i to cieszy. Na pewno musi się przyzwyczaić do szybszej gry, bo czasami za długo przytrzymuje piłkę i przez to później rodzą się problemy. To dopiero jego drugi występ w pierwszym zespole. Pierwszy raz zagrał podczas przerwy na reprezentację w sparingu z Wisłą Płock. Tam też dostał dłuższą szansę. Każdy trening, każdy sparing będzie działał na jego korzyść. 

Z powodu kontuzji w środę nie zobaczyliśmy piątego nowego piłkarza Carlosa Morosa Gracii. 

– Carlos nie mógł wystąpić z powodu urazu pleców, więc na ocenę przyjdzie jeszcze czas. Żałuję trochę tej absencji, bo chciałem go zobaczyć na boisku. Dla niego też ważne jest to, żeby grać i oswoić się z nowymi partnerami. Mam nadzieję, że ta dolegliwość nie będzie zbyt długotrwała.