Piłka NożnaWypowiedzi

Trener Kibu Vicuña o postawie nowych zawodników podczas przygotowań

Podsumowując obóz w Woli Chorzelowskiej Kibu Vicuña wypowiedział się na temat nowych zawodników, a także młodzieżowców, którzy dołączyli do pierwszego składu z rezerw. Trener był zadowolony z postawy każdego z nich. W sparingach bramki udało się strzelić Juriciowi oraz Moreno.

O Marku Koziole:

– Widać, że jest doświadczonym bramkarzem, ale ma też elementy do poprawy, np. gra nogami, która dla nas jest bardzo ważna i on codziennie pracuje nad tym.

O Nacho Monsalve:

– Zaczął bardzo dobrze, ale złapał drobną kontuzję w meczu ze Stalą Mielec i trenował indywidualnie. Najprawdopodobniej w poniedziałek wróci na treningi z całą drużyną.

O Janie Kuźmie:

– Ma duży potencjał. Grał już w I Lidze, w Sandecji Nowy Sącz, ma duży spokój z piłką. Może poprawić np. doskok do przeciwnika, przejście z ataku do obrony, ale jego postawa na zgrupowaniu była pozytywna.

O Stipe Juriciu:

– Jest bardzo pracowitym chłopakiem, silnym fizycznie, bardzo dobrze wybiega na plecy obrony przeciwnika, strzelił jedną bramkę. Bardzo dobrze trenuje, jesteśmy zadowoleni też, myślę, że to będzie bardzo ważny piłkarz dla nas.

O Javim Moreno:

– Strzelił bardzo ładną bramkę ze Stalą Mielec. Jest to typowy skrzydłowy, ale też nie tylko skrzydłowy – szybki, dobry w grze jeden na jeden. Umie grać, ma dobrą wizję i może grać też w środku.

O Bartoszu Szelidze:

– Jest doświadczonym zawodnikiem, rozegrał dużo meczów w Ekstraklasie. Jest bardzo solidnym piłkarzem, dobrym, takim kompletnym. Nie możemy mówić, że jest bardziej defensywnym, albo ofensywnym zawodnikiem, jest kompletny – i defensywa i ofensywa.

O postawie młodych zawodników:

– Jestem zadowolony z młodych piłkarzy, np. Bąkowicz bardzo dobrze grał w pierwszym i drugim meczu, też bardzo solidny. Oskar Koprowski, też Kelly, który przede wszystkim zaprezentował się dobrze w pierwszym meczu. Gryszkiewicz, Dawid Arndt na bramce, wszystko idzie dobrze.