Tomasz Salski: Kowalczyk i Bobek dokończą sezon w ŁKS-ie
Od wielu tygodni, sympatycy Łódzkiego Klubu Sportowego drżą o przyszłość, dwóch największych objawień tego sezonu – Mateusza Kowalczyka oraz Aleksandra Bobka. Szef klubu, Tomasz Salski zabrał głos w tej sprawie.
Zdaniem większościowego udziałowca ŁKS, w zespole nie dojdzie do zmian kadrowych i wspomniana dwójka, na pewno dokończy sezon na alei Unii.
– Nie przewiduje zmian kadrowych w tej rundzie. Mateusz Kowalczyk i Aleksander Bobek zakończą sezon w ŁKS-ie. Nie widzę tutaj zagrożeń, żeby miało być inaczej. To są ważni zawodnicy dla ŁKS-u i wiemy o co gramy. Nie przewiduję zmian w tym zakresie – powiedział Salski.

O przyszłość dwóch młodzieżowych reprezentantów Polski, ale także o Mieszko Lorenca, został zapytany Adam Marciniak. Kapitan ŁKS jest pod wrażeniem charakteru tych graczy.
– To są zawodnicy, którzy przede wszystkim mają super charakter do sportu. Mają ten idealny balans, między pokorą, a pewnością siebie. Ani, nie są za bardzo hop do przodu, ani nie są też wycofani. W sporcie najważniejszy jest charakter. Oni, nie dość że mają dobry charakter to mają też duży talent i potencjał. Jeśli nic w ich życiu się nie wydarzy, takiego co, może ich sprowadzić na złą drogę – to będziemy mieli z nich ogromny pożytek w ŁKS-ie – stwierdził Marciniak.
Salski potwierdził też to, o czym mówiło się w elkaesiackich kuluarach od dawna. Mieszko Lorenc nie pomoże drużynie Kazimierza Moskala w rundzie wiosennej. Pomocnik, który rozegrał kilka świetnych meczów jesienią, jest po operacji kolana i przechodzi rehabilitację. Do gry wróci w sezonie 2023/24. W związku z urazem 22-latka, klub szuka nowego zawodnika do środka pola, który mógłby zagrać na pozycjach 6-8. ŁKS rozmawia też, z lewym obrońcą z Serbii – Milanem Spremo, o czym informowaliśmy na łamach ŁKSFANS.
Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport
