Piłka Nożna

Rozpoczęły się rozmowy z zawodnikami ws. nowych kontraktów

W ŁKS-ie jest kilku zawodników, którym kończą się umowy w czerwcu przyszłego roku. Jak poinformował, Tomasz Salski rozpoczęły się już rozmowy odnośnie ich przedłużenia, ale na podpisy możemy jeszcze poczekać, bo przyszłość kluczowych zawodników, uzależniona jest od tego, w jakiej lidze będzie grał zespół, w przyszłym sezonie.

W czerwcu 2023 roku, wygasają kontrakty takich zawodników jak: Kamil Dankowski, Michał Trąbka, Adam Marciniak, Bartosz Szeliga, Oskar Koprowski, Maciej Dąbrowski czy Maciej Radaszkiewicz.

Janusz Dziedzic rozpoczął rozmowy z piłkarzami, odnośnie nowych kontaktów. Cieszę się, że zaczął po uzgodnieniu z trenerem Moskalem. To jest dla mnie bardzo ważne, po moich wcześniejszych doświadczeniach. Dostał zielone światło i mam nadzieję, że doprowadzimy je do dobrych porozumień. Wydaje mi się, że ważne jest, gdzie będziemy w maju. To jest klucz. To jest też, pewna trudność w pracy dyrektora sportowego, bo w ŁKS-ie od kilku lat, co okienko nie wiemy w której lidze będziemy grać w przyszłym sezonie. To duży problem dla dyrektora sportowego. Dlatego rozmowy z piłkarzami trzeba prowadzić warunkowo – wyjaśnił Salski.

Jak możemy interpretować te słowa, szefa ŁKS? To czy kluczowi zawodnicy tacy jak, Michał Trąbka czy Kamil Dankowski zostaną w Łodzi, zależy głównie od tego czy klubowi uda się awansować do Ekstraklasy. Obaj piłkarze wyróżniają się w tym sezonie I ligi, i z pewnością mogą liczyć na zainteresowanie klubów ekstraklasowych, tym bardziej, że 30 czerwca kończą się ich umowy. Po Nowym Roku zawodnicy mogą negocjować kontrakty, z innymi klubami, ale wydaje się, że nie ma obawy, co do tych dwóch zawodników, że podpiszą umowy z nowymi pracodawcami od 1 lipca. Niewykluczone, że wpływ na decyzję tych zawodników będzie miało wejście nowego inwestora do klubu, który zapewni stabilizację i płynność finansową.

Przedłużenie umów z Dankowskim i Trąbką jest kluczowe dla Łódzkiego Klubu Sportowego   Dla pozostałych zawodników, z kończącymi się kontraktami, bardzo ważna będzie runda wiosenna i ich forma sportowa. Wszyscy wymienieni wyżej piłkarze, mieli lepsze i gorsze momenty jesienią. Ostateczną decyzję, co do ich przydatności w przyszłym sezonie, podejmie pion sportowy, z Kazimierzem Moskalem i Januszem Dziedzicem na czele.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport