Piłka NożnaRezerwy

To już dziś! Rezerwy ŁKS rozpoczynają sezon w III lidze

Na ten moment czekało wielu sympatyków Łódzkiego Klubu Sportowego. Rezerwy biało-czerwono-białych dziś rozpoczynają walkę w III lidze. W inauguracyjnym spotkaniu zmierzą się w Łodzi z Ursusem Warszawa, który w przeszłości przysporzył pierwszemu zespołowi „Rycerzy Wiosny” sporo problemów.

W przerwie między rozgrywkami drużyna Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka rozegrała cztery mecze kontrolne. Dwa zakończyły się zwycięstwami (z Wartą Sieradz 3:1 oraz Polonią Piotrków Trybunalski 2:1), jeden remisem (z Zawiszą Bydgoszcz 1:1) i jeden porażką (z Pogonią Nowe Skalmierzyce 1:4).

Przed startem sezonu do drużyny ŁKS II dołączyło pięciu zawodników. Kontrakty podpisali młodzi gracze – Szymon Matuszko, Mateusz Kowalczyk oraz Mateusz Jastrzembski oraz dwaj bardziej doświadczeni wychowankowie – Damian Nowacki i Łukasz Dynel.

W pierwszej kolejce rywalem ełkaesiaków będzie Ursus Warszawa, z którym kilkukrotnie zmierzył się w przeszłości pierwszy zespół łodzian. Stołeczna drużyna w trzeciej lidze występuje nieprzerwanie od 11 lat. W ostatnich sezonach „Traktorki” balansowały tuż nad strefą spadkową.

Pierwszy mecz ligowy ŁKS II w sezonie 2021/22 rozpocznie się w sobotę o godz. 18 w ośrodku treningowym na Minerskiej. Koszt biletu wstępu 10 zł. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w komunikacie organizacyjnym TUTAJ .

Foto: Łukasz Żuchowski