Sytuacja kadrowa: Dominguez, Dąbrowski i „Rico” trenują z zespołem

Na piątkowej konferencji prasowej przed meczem z Miedzią Legnica trener Kibu Vicunia powiedział sporo pozytywnych informacji na temat sytuacji zdrowotnej w zespole. Do zajęć wracają kolejni kontuzjowani zawodnicy, a jeden z nich może zagrać już w sobotę!

Dominguez, Dąbrowski i Ricardinho trenują z zespołem

Od czwartku z całym zespołem trenują już Antonio Dominguez oraz Maciej Dąbrowski. Wcześniej do zajęć wrócił także Ricardinho, który ma być najbliżej składu meczowego. Trener Vicuna nie zdradził jednak czy Brazylijczyk pojedzie z zespołem do Legnicy.

Bąkowicz wraca w poniedziałek

Zdecydowanie szybciej niż początkowo zakładano do pełni zdrowia może wrócić Mateusz Bąkowicz. Młodzieżowiec już normalnie biega, a w poniedziałek ma wrócić do zajęć z resztą drużyny.

Corral potrzebuje jeszcze miesiąca

Jak zdradził na przedmeczowej konferencji prasowej trener Vicuna – Samu Corral potrzebuje jeszcze ok miesiąca, żeby móc zagrać w spotkaniu ligowym. Kontuzja, której zimą nabawił się hiszpański napastnik wymaga czasu na rehabilitację, choć „Samu” trenuje już z pełnym obciążeniem i całym zespołem.

Nacho dochodzi do siebie najwolniej

Hiszpański szkoleniowiec ŁKS enigmatycznie odniósł się również do sytuacji Nacho Monsalve. Stoper z Hiszpanii ma „dochodzić do siebie najwolniej” spośród wszystkich kontuzjowanych zawodników.