Sekulski strzelcem pierwszego gola w 2021 roku. Kto strzelał jako pierwszy w poprzednich latach?

Łukasz Sekulski zdobył pierwszą bramkę dla Łódzkiego Klubu Sportowego w 2021 roku. Postanowiliśmy sprawdzić kto i w jakich okolicznościach trafiał do siatki jako pierwszy we wszystkich sezonach od czasu reaktywacji ŁKS-u.

Rok 2021 – Side (Turcja): ŁKS Łódź – FK Indija 1:0, gol Łukasza Sekulskiego

W 8 minucie napastnik dostał piłkę z prawej strony boiska od Pirulo, przytomnie przepuścił ją Rygaard, a Sekulski z zimną krwią przymierzył lewa noga przy dalszym słupku bramki.  Ostatecznie ŁKS wygrał 1:0 z Indjija 1:0, choć był to dość nietypowy mecz, gdyż oba zespoły rozegrały tylko pierwsza polowe spotkania, bowiem na druga nie zgodzili się organizatorzy spotkania ze względu na silne opady deszczu.

Rok 2020 – Side (Turcja): ŁKS Łódź – Neftchi Baku 4:0, gol Samu Corrala

Ełkaesiacy zaczęli obóz w tureckim Side od zwycięstwa 4:0 z azerskim Neftchi Baku. Pierwsze trafienie w nowym 2020 roku dla Łódzkiego Klubu Sportowego zdobył nowy nabytek Samu Corral. Hiszpan wykończył wówczas kapitalną akcję zespołu. Przy trafieniu bezpośrednio asystował Maciej Wolski.

Rok 2019 – Łódź: ŁKS Łódź – Elana Toruń 1:0, gol Wojciecha Łuczaka

Spotkanie z Elaną zostało rozegrane 19 stycznia 2019 roku w ośrodku treningowym na Minerskiej. Szykujący się do ostatecznej walki o Ekstraklasę ŁKS pokonał torunian 1:0. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła łupem Wojciecha Łuczaka. Pomocnik ŁKS wpakował piłkę do pustej bramki po podaniu Łukasza Sekulskiego. 

Rok 2018 – Łódź: ŁKS Łódź – Polonia Środa Wielkopolska 2:1, gol Łukasza Zagdańskiego

Meczem kontrolnym z Polonią Środą Wielkopolską łodzianie rozpoczęli okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2017/18 w II lidze. To spotkanie zostało rozegrane w ekstremalnych warunkach atmosferycznych na Minerskiej. ŁKS wygrał 2:1, a pierwszego gola w nowym roku zdobył napastnik Łukasz Zagdański. 

Foto: Dziennik Łódzki

Rok 2017 – Łódź: ŁKS Łódź – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:4, gol Jewhena Radionowa

Od momenty reaktywacji ŁKS-u, zespół biało-czerwono-białych tylko raz pierwszy sparing w nowym roku. Było to w 2017 roku. Na boisku przy ulicy Minerskiej ełkaesiacy ulegli Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki 2:4. Dwa gole dla drużyny Marcina Pyrdoła zdobył Jewhen Radionow. 

Foto: Łukasz Kasprzak

Rok 2016 – Łowicz: Pelikan Łowicz – ŁKS Łódź 2:4, gol Tomasza Ostalczyka

Zespół Roberta Szwarca rozpoczął rok 2016 sparingiem zwycięskim z Pelikanem w Łowiczu. Jako pierwszy do siatki trafił Tomasz Ostalczyk, który tego dnia ustrzelił dublet. Spotkanie początkowo miało odbyć się w Łodzi dzień wcześniej, ale nie udało się przygotować boiska, więc sparing rozegrano na wyjeździe.

Foto: Gazeta Wyborcza

Rok 2015 – Łódź: ŁKS Łódź – LKS Justynów 5:0, gol Artura Golańskiego

Rok 2015 piłkarze prowadzeni wówczas przez Marka Chojnackiego i Dariusz Bratkowskiego pokonali LKS Justynów, aplikując rywalowi pięć goli. Na pierwsze trafienie nie musieliśmy długo czekać, bo już w pierwszej minucie gry, biało-czerwono-białych na prowadzenie wyprowadził Artur Golański. Wychowanek ŁKS-u w tym sparingu zdobył dwie bramki.

Foto: Jareczek Photography

Rok 2014 – Włocławek: Włocłavia – ŁKS Łódź 0:2, gol Olafa Okońskiego

Pierwszy sparing w 2014 roku ŁKS rozegrał we Włocławku z miejscową Włocłavią. Górą byli ełkaesiacy, którzy przy ogromnym wsparciu kibiców pokonali swoich rywali 2:0. Premierowe trafienie zaliczył wówczas Olaf Okoński. 

Strzelcy pierwszych goli dla ŁKS-u w nowym roku:

 

2021 – Łukasz Sekulski

2020 – Samu Corral
2019 – Wojciech Łuczak
2018 – Łukasz Zagdański
2017 – Jewhen Radionow
2016 – Tomasz Ostalczyk
2015 – Artur Golański
2014 – Olaf Okoński

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport