„Rycerze Wiosny” wrócili do treningów

Drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęła dzisiaj przygotowania do rundy wiosennej w Fortuna 1. Lidze po niemal 5 tygodniach przerwy. Pierwszy dzień rozpoczął się od siłowni i treningu pod balonem.

Dzień piłkarzy przy alei Unii rozpoczął się wcześnie rano na siłowni, a następnie drużyna przeniosła się pod balon, na sztuczne boisko w ośrodku treningowym przy ulicy Minerskiej.

Podczas dzisiejszych zajęć nikogo nie zabrakło. Piłkarze wykonywali różne ćwiczenia z piłką, takie jak: podania, przerzuty czy przyjęcie. Kilkanaście minut później piłkarze rozgrywali gierkę na utrzymanie piłki. W grze nie brał udziału Kamil Dankowski, który ćwiczył indywidualnie.

Po poniedziałkowym treningu, na siłowni i sztucznym boisku, zespół w pierwszym tygodniu czekają jedynie zajęcia na murawie przeplatane z siłownią. Niedziela będzie dniem wolnym. W następnym tygodniu 17 stycznia na zespół czekają badania wydolnościowe, które pomogą sztabowi w doborze odpowiednich obciążeń treningowych, a 22 stycznia piłkarze z alei Unii zagrają mecz sparingowy z Motorem Lublin na stadionie Króla. W nocy z 27 na 28 stycznia drużyna wyleci na zgrupowanie do tureckiego Side – tam łodzianie spędzą dwa tygodnie.

Kadra Łódzkiego Klubu Sportowego podczas pierwszego treningu:

Bramkarze: Dawid Arndt, Aleksander Bobek, Michał Kot, Marek Kozioł

Obrońcy: Mateusz Bąkowicz, Adrian Klimczak, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga, Adam Marciniak, Nacho Monsalve, Mieszko Lorenc, Maciej Dąbrowski, Kamil Dankowski, Marcel Wszołek

Pomocnicy: Jan Kuźma, Piotr Gryszkiewicz, Kelechukwu Ibe-Torti, Jakub Tosik, Maciej Wolski, Javi Moreno, Pirulo, Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Michał Trąbka, Mateusz Kowalczyk, Damian Nowacki

Napastnicy: Piotr Janczukowicz, Ricardinho, Samuel Corral, Stipe Jurić i Maciej Radaszkiewicz

Fot. ŁKS Łódź