„Rycerze Wiosny” rozpoczynają okres przygotowawczy

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w poniedziałkowy poranek zameldowali się po urlopach w klubie, aby rozpocząć przygotowania do wiosennej kampanii w Fortuna 1. Lidze. Ełkaesiaków czeka pracowity tydzień, w trakcie którego odbędzie się 8 jednostek treningowych na murawie oraz siłowni.

Biało-czerwono-biali rozjechali się do domów po odwołaniu ligowej potyczki z Puszczą Niepołomice, a dzisiaj, po niemal 5 tygodniach przerwy, wracają do pracy. Zawodników spod herbu przeplatanki czekają niemal 2 miesiące przygotowań do wznowienia rozgrywek I Ligi – pierwszy mecz, z GKS-em Jastrzębie, jest zaplanowany na 26 lutego.

Sztab szkoleniowy jest przygotowany na różne warunki pogodowe, jakie mogą doświadczyć zespół podczas przygotowań w Łodzi. Ełkaesiacy będą mieli dostęp do boisk przy al. Unii 2 bądź znajdujących się na terenach Akademii przy ul. Krańcowej (również pod „balonem”). Rzecz jasna, nie zabraknie również spotkań kontrolnych, w których wezmą udział podopieczni Kibu Vicuñi, aby sprawdzić się przed powrotem rozgrywek ligowych. Pierwsze z nich, z Motorem Lublin, odbędzie się 19 stycznia w Łodzi. Następne trzy rozegrane zostaną podczas zgrupowania w tureckim Side, zaś zwieńczeniem okresu przygotowawczego będzie sparing z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (20 lutego).

Harmonogram pierwszego tygodnia treningów ŁKS-u:
poniedziałek – zajęcia na siłowni oraz boisku
wtorek – zajęcia na murawie
środa – zajęcia na murawie
czwartek – zajęcia na siłowni oraz boisku
piątek – zajęcia na murawie
sobota – zajęcia na murawie
niedziela – regeneracja