Piłka NożnaPKO BP EkstraklasaWypowiedzi

Robert Graf: Trzeba będzie szukać oszczędności, ale głęboko wierzę, że nie kosztem jakości piłkarskiej

W konferencji przedmeczowej wziął udział również wiceprezes ds. sportowych. O odejściu obecnego szkoleniowca i przygotowaniach do nowego sezonu w 1. lidze opowiedział Rober Graf. 

O decyzji trenera Matysiaka:

– Zaproponowaliśmy trenerowi dalszą współpracę, ale rozumiemy wszelkie powody, dla których trener nie mógł podjąć dalszej współpracy. Zaproponowaliśmy trenerowi pozostanie w klubie w innej roli, natomiast rozmowy między nami jeszcze trwają. Myślę, że uda się je w przyszłym tygodniu sfinalizować. Mam nadzieję, że pozytywnie dla obu stron. O trenerze na przyszły sezon, przekażemy informację przed startem przygotowań. 

O wnioskach po dołączeniu do klubu:

– Nie mogę powiedzieć, że coś mnie jakoś specjalnie zaskoczyło. Pamiętam o śniadaniu prasowym i będzie ono zorganizowane na początku czerwca. Informacje zostaną przekazane przez nasz dział prasowy i pewnie tam będziemy mogli w swobodniejszej atmosferze rozmawiać o wnioskach. Będą to przede wszystkim kolejne ruchy, które będziemy ogłaszać też w najbliższych dniach. 

O przyszłości obecnych zawodników w klubie:

– Każdego z zawodników rozpatrujemy indywidualnie. Taki komunikat z klubu zostanie oficjalnie ogłoszony w ciągu 48 godzin po zakończonym spotkaniu ze Stalą. 

O plotkach z podejrzeniami nowego szkoleniowca:

– Rozumiem, że teraz będą się pojawiały plotki, bo to jest naturalne, okres transferowy, między sezonami. Natomiast ciężko mi komentować wszelkie plotki i tak to pozostawię. 

O tym, czy decyzja trenera Matysiaka zaskoczyła prezesa Grafa:

– Po przedstawieniu argumentów mnie nie zaskoczyła, po prostu ją głęboko rozumiem. 

O procesie budowania zespołu w zaistniałych okolicznościach:

– To już się dzieje cały czas. Oczywiście przyjście nowego trenera pewne procesy mogłoby przyspieszyć, ale funkcjonujemy w takiej rzeczywistości, więc to już od jakiegoś czasu się dzieje. Pierwsze rozmowy są toczone, niektóre tematy są już finalizowane, więc to jest proces, który odbywa się na bieżąco. 

O cięciu kosztów w przygotowaniach na pierwszą ligę:

– Plan jest taki, żeby zbudować porządną drużynę, natomiast naturalne też jest to, że w jakimś stopniu trzeba ciąć koszty, bo te pola przychodu są ograniczone. W pierwszej lidze same prawa telewizyjne, jeśli chodzi o różnice to są ogromne. Siłą rzeczy trzeba będzie szukać oszczędności, ale głęboko wierzę, że nie kosztem jakości piłkarskiej. 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119