Piłka NożnaRezerwy

Rezerwy: Wygrana z Błonianką Błonie

W 19. kolejce piłkarze rezerw ŁKS-u pokonali Błoniankę Błonie 2:1 po golach Ricardo Goncalvesa i Igora Lambrechta. Dla niepokonanych od jedenastu kolejek łodzian było to już dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie grupy I trzeciej ligi.

W sobotnie południe na boisku ośrodka Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej piłkarzom nie sprzyjała pogoda, więc podopieczni trenera Marcina Matysiaka sami postanowili rozgrzać zziębniętą publiczność, już w 2. minucie obejmując prowadzenie. Ricardo Goncalves przyjął piłkę w szesnastce gości i precyzyjnym uderzeniem przy słupku nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych (1:0).

Nie były to bynajmniej miłe złego początki, bo także w dalszej części pierwszej połowy ełkaesiacy kontrolowali przebieg wydarzeń, uzyskując momentami przygniatającą przewagę. Pod naporem kolejnych ataków łodzian defensywa 15. w tabeli Błonianki ugięła się ponownie w 20. minucie, gdy po stałym fragmencie gry na bramkę próbował strzelać Damian Nowacki, a koniec końców futbolówkę wepchnął do siatki Igor Lambrecht (2:0). Po tym bliscy szczęścia byli jeszcze m.in. Kelechukwu Ibe-Torti (jego strzał z bliska obronił golkiper) oraz Wiktor Kościuk (wychowanek ŁKS-u odważnie wszedł z piłką w pole karne i huknął tuż obok słupka).

W drugiej połowie do głosu doszli piłkarze z województwa mazowieckiego. Groźnie w naszej szesnastce zrobiło się już chwilę po przerwie, na nasze szczęście albo gościom brakowało precyzji, albo gospodarze świetnie spisywali się w defensywie, albo też z wyczuciem interweniował czujny między słupkami Marek Kozioł. Kwadrans przed końcem ten ostatni musiał jednak skapitulować, bo po rzucie rożnym jeden z naszych zawodników interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki (2:1). Skończyło się po naszej myśli – łodzianie na więcej nie pozwolili rywalowi, który kończył mecz w dziesiątkę po tym, jak w doliczonym czasie gry sędzia ukarał najpierw żółtą, a po chwili czerwoną kartką Rafała Włodarczyka.

Piłkarze ŁKS II Łódź wygrali z Błonianką Błonie 2:1, rewanżując się za jesienną porażkę. Ełkaesiacy są niepokonani już od jedenastu kolejek, co więcej odnieśli w sobotę dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. W następnej serii spotkań podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na wyjeździe z Unią Skierniewice.

ŁKS II Łódź – Błonianka Błonie 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Ricardo Goncalves (2), 2:0 Igor Lambrecht (20), 2:1 Aleksander Ślęzak (75 – sam.)

Czerwona kartka: Włodarczyk (90, Błonianka)

ŁKS II: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Igor Lambrecht, Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński – Grzegorz Glapka (76, Jędrzej Zając), Damian Nowacki, Wiktor Kościuk (76, Vahe Mnatsakanyan), Ricardo Goncalves (59, Mikołaj Lipień), Kelechukwu Ibe-Torti (59, Adrian Czypicki) – Łukasz Dynel (85, Jakub Piotrowski). Trener: Marcin Matysiak.

Błonianka (wyjściowa jedenastka): Krystian Kalinowski – Bartosz Skowron, Marek Ziętara, Kacper Siudak, Rafał Włodarczyk, Arkadiusz Niezgoda, Filip Kowalczyk, Maksymilian Korczak, Mariusz Zalewski, Paweł Jabłoński, Szymon Śmieciński.

Źródło: lkslodz.pl