Piłka NożnaRezerwy

Rezerwy grają dalej! Boruta – ŁKS II 0:1

Po jednej bramce zdobytej pod koniec spotkania, piłkarze drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego pokonały zgierskiego Borutę. Tym samym Ełkaesiacy przeszli do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski.

Jak przystało na starcie dwóch liderów czwartej ligi, początek spotkania był dość wyrównanym widowiskiem. Po dłuższej chwili na swoje obroty zaczęli jednak wchodzić Ełkaesiacy, którzy z każdą kolejną akcją rozkręcali się coraz bardziej.

Jeszcze w pierwszej części gry piłkarze drużyny rezerw Rycerzy Wiosny mogli wyjść na prowadzenie, jednak nieco szczęścia zabrakło najpierw Dariuszowi Gmosińskiemu, a później Aleksandrowi Ślęzakowi. Wydarzenia boiskowe sugerowały jednak, że to goście środowego starcia wyjdą z niego zwycięsko. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

Drugie czterdzieści pięć minut grania od mocnego uderzenia rozpoczęli zgierzanie. W przeciągu pierwszych pięciu minut, gospodarze mieli swoje dogodne sytuacje na otworzenie wyniku, jednak najlepsza z nich zakończyła się na słupku bramki ŁKS-u. Po tym jak Boruta już się wyszumiał, do pełnej kontroli nad spotkaniem wrócili Ełkaesiacy, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji.

Pierwszą bramkę spotkania przyniósł jednak cios wyprowadzony w 81 minucie przez Oskara Koprowskiego. Stoper wykończył głową wrzutkę z rzutu rożnego, której autorem był Jakub Romanowicz. Aż do zakończenia spotkania biało-czerwono-biali mieli swoje okazje na podwyższenie wyniku, jednak żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem.

Po jednobramkowym zwycięstwie Ełkaesiacy zameldowali się w IV, a zarazem przedostatniej, rundzie Okegowego Pucharu Polski.

Boruta Zgierz – ŁKS II Łódź 0:1 (0:0)
Bramka: Koprowski 81′

ŁKS II Łódź: Bobek – Bąkowicz, Lorenc, Ślęzak, Tazbir (58′ Lipień)- Piela (46′ Romanowicz), Górecki, Koprowski – Czypicki (50′ Sójka), Gmosiński (90+ Lebkuchen), Karlikowski (70′ Vidmajer)

fot. Łukasz Żuchowski