Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Raport kartkowy: W Gdyni bez Rozwandowicza, Arka bez Alemana

W środę przed ełkaesiakami nie byle jakie zadanie – po bolesnej porażce w meczu otwarcia Stadionu Króla z Chrobrym Głogów muszą zamazać niesmak zwycięstwem i pokazać, że wciąż są w stanie walczyć o awans do Ekstraklasy. Skalę tego wyzwania podwyższa ranga przeciwnika, bo mowa o Arce Gdynia, która na wiosnę jest w świetnej formie. „Arkowcy” wystąpią jednak w osłabieniu, bo z łodzianami nie zagra zawieszony za kartki Christian Aleman. W składzie „Rycerzy Wiosny” również z podobnego względu zabraknie jednego piłkarza – Maksymiliana Rozwandowicza.

W składzie biało-czerwono-białych na mecz z „Arkowcami” nie można będzie spodziewać się Maksymiliana Rozwandowicza. Kapitan ŁKS-u w meczu z Chrobrym Głogów zobaczył ósmą w tym sezonie żółtą kartkę i czeka go mecz pauzy. Taką samą karą zagrożeni są także PiruloPiotr JanczukowiczJavi MorenoMateusz Bąkowicz oraz Michał Trąbka, którzy w konsekwencji otrzymania żółtej kartki w meczu z Arką, nie zagrają w kolejnej kolejce Fortuna 1. Ligi, czyli w 68. Derbach Łodzi.

Gospodarze również przystąpią do środowego meczu w osłabieniu i to dość dużym. Mowa o zawieszonym za nadmiar żółtych kartek Christianie Alemanie, który w meczu z Koroną Kielce został czwarty raz w tym sezonie napomniany żółtym kartonikiem. Ekwadorczyk był w dobrej formie, bo w czterech spotkaniach z rzędu zanotował bramkę. Do gry wraca jednak Michał Bednarski, który odczekał jeden mecz pauzy po spotkaniu z GKS-em Jastrzębie. Na podobne zawieszenie muszą uważać także Karol CzubakOlaf Kobacki i Sebastian Milewski.

ŻÓŁTE KARTKI

Maksymilian Rozwandowicz – 8 (zawieszony)

Pirulo – 7 (zagrożony)

Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski – 6

Maciej Wolski – 5

Jakub Tosik, Bartosz Szeliga, Jan Sobociński – 4

Piotr Janczukowicz, Javi Moreno, Mateusz Bąkowicz, Michał Trąbka – 3 (zagrożeni)

Stipe Jurić, Adam Marciniak, Adrian Klimczak, Antonio Dominguez, Piotr Gryszkiewicz, Nacho Monsalve, Ricardinho, Samu Corral, Jan Kuźma – 2

Kelechukwu Ibe-Torti, Marek Kozioł, Mieszko Lorenc – 1

CZERWONE KARTKI

Maciej Dąbrowski, Ricardinho, Nacho Monsalve – 1

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:

– po czwartym napomnieniu – 1 mecz,

– po ósmym napomnieniu – 1 mecz,

– po dwunastym napomnieniu – 2 mecze,

– przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) – 2 mecze

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119