Podsumowanie 5. kolejki Fortuna I Ligi

Piąta seria spotkań obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi przyniosła ze sobą wiele emocji. W całej kolejce padł zaledwie jeden remis, a reszta meczów zakończyła się rozstrzygnięciami. Po weekendowym graniu wśród pierwszoligowców pozostały już tylko trzy zespoły z kompletem punktów.

Jeszcze przed rozpoczęciem piątej serii gier wiele osób ostrzyło sobie zęby na pojedynek Bruk-Bet Termaliki NiecieczaArką Gdynia. Starcie na szczycie pierwszoligowych rozgrywek jawiło się jako szlagier kolejki, jednak przyniosło ze sobą trochę nudy. Druga oraz czwarta drużyna ligowej stawki grały ze sobą jak równy z równym, czego dowodem był długo utrzymujący się remis. Strzelecką niemoc przełamał dopiero w 89 minucie Rafał Wolsztyński, który rzutem na taśmę dał Arce zwycięstwo.

W spotkaniu otwierającym 5. kolejkę GKS Jastrzębie uległ Widzewowi 0:1. W kolejnych piątkowych meczach GKS Tychy ograł Resovię 2:1, Odra Opole okazała się lepsza o jedną bramkę od GKS-u Bełchatów, a Stomil Olsztyn w takim samym stosunku pokonał Zagłębie Sosnowiec. Warto zaznaczyć, że w drużynie z Olsztyna piątkowym wieczorem zadebiutował były piłkarze Rycerzy Wiosny – Wojciech Łuczak.

Sobotnie granie rozpoczęliśmy od podziału punktów w meczu Miedzi LegnicaKoroną Kielce. Oba zespoły zdołały trafić do bramki po jednym razie, przez co końcowy wynik został ustalony na 1:1. Drugie, a zarazem ostatnie, spotkanie w drugim dniu tej serii gier zakończyło się domowym zwycięstwem Górnika Łęczna nad Radomiakiem Radom.

Niedzielny finisz rozgrywek, podobnie jak to miało dzień wcześniej, przyniósł nam zaledwie dwie potyczki. W pierwszej z nich Łódzki Klub Sportowy ograł Sandecję Nowy Sącz 4:1, a w spotkaniu zamykającym 5. kolejkę Puszcza Niepołomice wygrała 2:0 z Chrobrym Głogów. Druga bramka zdobyta przez gospodarzy była dziełem dobrze znanego w Łodzi Jewhena Radionowa.

Wyniki spotkań 5. kolejki Fortuna 1 Ligi:
GKS Jastrzębie – Widzew 0:1
Brukt-Bet Termalica Nieciesza – Ara Gdynia 0:1
GKS Tychy – Resovia Rzeszów 2:1
Odra Opole – GKS Bełchatów 1:0
Stomil Olsztyn – Zagłębie Sosnowiec 1:0
Miedź Legnica – Korona Kielce 1:1
Górnik Łęczna – Radomiak Radom 2:1
ŁKS Łódź – Sandecja Nowy Sącz 4:1
Puszcza Niepołomice – Chrobry Głogów 2:0

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport