Podsumowanie 3. kolejki PKO Ekstraklasy

Za nami 3. Kolejka PKO Ekstraklasy, w której Łódzki Klub Sportowy przegrał swoje pierwsze spotkanie w sezonie. Nowym liderem został Lech Poznań, który dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedza Pogoń Szczecin oraz Śląsk Wrocław. Byliśmy bardzo blisko powtórki z 1. kolejki, kiedy to gospodarze nie odnieśli żadnego zwycięstwa, jednak w ostatnim poniedziałkowym spotkaniu byliśmy świadkami wygranej Wisły Kraków.

02.08.2019 – 18:00

Arka Gdynia – Korona Kielce 1:1

Bramki: Deja 51’ – Żubrowski 18’.

Wszyscy w Gdyni czekali na pierwsze zwycięstwo Arki w sezonie 2019/2020 i te marzenia będą musieli przełożyć na następną kolejkę. Gospodarze zgarnęli swój pierwszy punkt w sezonie, ale nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Było to ciekawe spotkanie, w którym bohaterem mógł zostać Adam Deja, ale jego uderzenie w 75 minucie trafiło w słupek.

02.08.2019 – 20:30

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 2:2

Bramki: Szysz 70’, Poręba 78’ – Klimala 39’, Imaz 66’.

Zawodnicy Jagielloni zdobyli tylko 1 punkt, a prowadzili na Dolnym Śląsku już 2:0. Najbardziej z tego remisu powinni zadowoleni być gospodarze, którzy odwrócili losy spotkania i odrobili dwubramkową stratę. W Lubinie kibice czekają na pierwsze zwycięstwo, być może nadejdzie ono w następnej kolejce z Arką, która również będzie liczyła na komplet punktów.

03.08.2019 – 17:30

Raków Częstochowa – Cracovia 1:3

Bramki: Forbes 19’ – Azemović (s) 8’, Lopes 45’, Rapa 56’.

Piłkarze Rakowa po ostatnim zwycięstwie nad Jagiellonią (1:0), w świetnych nastrojach przygotowywali się do kolejnego starcia. Podopieczni Michała Probierza chcieli zanotować pierwsze zwycięstwo w sezonie i to im się udało. Stadion w Bełchatowie dotychczas nie sprzyja drużynie z Częstochowy, jest to druga porażka na tym obiekcie piłkarzy Marka Papszuna.

03.08.2019 – 20:00

ŁKS Łódź – Lech Poznań 1:2

Bramki: Ramirez 32’ – Amaral 4’, Jevtić 34’.

O tym spotkaniu nie będziemy już się rozpisywać, gdyż bardzo dużo newsów poświęciliśmy na opisanie i przedstawienie gry łodzian. W meczu przyjaźni zwyciężył Lech Poznań, a swoją premierową bramkę w Ekstraklasie strzelił Dani Ramirez.

04.08.2019 – 15:00

Wisła Płock – Lechia Gdańsk 1:2

Bramki: Furman 84’ – Sobiech 12’, Wolski 74’.

Przed tym spotkaniem obie drużyny były bez zwycięstwa w tym sezonie, a gdańszczanie na swoim koncie nie mieli także żadnej bramki. Drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca nie musiała długo czekać na swoją pierwszą bramkę, bo już w 12 minucie Artur Sobiech strzałem głową otworzył wynik spotkania. W 83 minucie byliśmy świadkami rzadkiej sytuacji, kiedy to zawodnik będący na ławce rezerwowych – Flavio Paixao, otrzymał czerwoną kartkę. Powodem decyzji prawdopodobnie były niecenzuralne słowa w kierunku sędziego.

04.08.2019 – 17:30

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 0:0

Styl gry Legii Warszawa nie zachwyca, wicemistrzowie Polski nie znaleźli sposobu na dobrze zorganizowaną drużynę Śląska. Początek sezonu dla wrocławian jest bardzo udany, ekipa Vitezslava Lavicki na swoim koncie nie ma jeszcze porażki. Niedzielne spotkanie w stolicy zakończyło się bezbramkowym remisem, a legionistów po raz kolejny pożegnały gwizdy niezadowolonych kibiców.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 0:0

Nie tak wyobrażali sobie początek sezonu mistrzowie Polski. Po 3. kolejkach Ekstraklasy, Piast nie odnotował żadnego zwycięstwa, natomiast Pogoń zaczęła bardzo dobrze i znajduję się w czołówce tabeli. Po spotkaniu obaj trenerzy stwierdzili, że są zadowoleni z takiego rezultatu. Swojego pierwszego zwycięstwa Piast będzie szukał w Łodzi, gdzie dobrze grający ŁKS na pewno nie przestraszy się mistrzów Polski.

05.08.2019 – 18:00

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:0

Bramki: Chuca 90+4’.

Pierwszy komplet punktów w tym sezonie padł łupem Wisły. W pierwszej połowie byliśmy świadkami kontrowersyjnej decyzji sędziego. W 36 minucie Górnik cieszył się z bramki, gdy nagle sędzia odgwizdał spalonego. Decyzja została podtrzymana, ale wywołała ona wiele kontrowersji, co pokazywały powtórki. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił debiutujący zawodnik Wisły – Chuca. Zwycięstwo krakowian było jedynym triumfem gospodarzy w 3. kolejce.