Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Podsumowanie 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Wygrana Łódzkiego Klubu Sportowego to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie właśnie zakończonej 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy dla fanatyków „Rycerzy Wiosny”. Natomiast dla kibiców bezstronnych miniona seria gier będzie kojarzyć się ze zmianą lidera, ponieważ w sobotę Śląsk wyprzedził Jagiellonię. Zapraszamy na podsumowanie kolejki!

Dwudziesta trzecia seria gier rozpoczęła się pod Wawelem, gdzie Cracovia uległa Warcie Poznań 0:1. Dla poznaniaków to czwarty mecz bez porażki, dzięki czemu drużyna Dawida Szulczka awansowała na dziesiątą pozycję w tabeli. W drugim piątkowym starciu Ruch Chorzów niespodziewanie rozbił Piast Gliwice 3:0 Dla „Niebieskich” to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. Po piątkowym spotkaniu Ruch na poważnie włącza się do walki o utrzymanie w lidze w tym momencie chorzowianie tracą do bezpiecznej strefy cztery punkty.

Pierwszym sobotnim spotkaniem była rywalizacja Górnika Zabrze z Jagiellonią Białystok, po bardzo ciekawym meczu zabrzanie wygrali 2:1, dla podopiecznych Jana Urbana to już szósta wygrana na własnym obiekcie z rzędu, w tej chwili Górnik do ligowego podium traci pięć punktów, tak więc hasło „puchary dla zespołu ze Śląska” nie brzmi wcale tak irracjonalne, jakby się mogło wydawać. W drugim starciu dnia Śląsk Wrocław pokonał RTS Widzew 2:1 i wrócił na fotel lidera ekstraklasy, dla wrocławian to pierwsza ligowa wygrana w tym roku. Na zakończenie piłkarskiej soboty Legia Warszawa podzieliła się punktami z Pogonią Szczecin, przez większość meczu dominowali gospodarze, którzy zdobyli w 49. minucie spotkania bramkę na 1:0, goście jednak nie zamierzali się poddawać i po jedenastu minutach wyrównali za sprawą Koulourisa.

Niedziela nie mogła zacząć się lepiej dla fanów Łódzkiego Klubu Sportowego, „Rycerze Wiosny” zdobyli bowiem pierwsze punkty w 2024 roku i to od razu trzy! Po bardzo ciekawym i zaciętym spotkaniu ełkaesiacy pokonali Puszczę Niepołomice 3:2 i dali kibicom odrobinę nadziei, że ten sezon może jeszcze przynieść sporo pozytywów. W drugiej niedzielnej rywalizacji Zagłębie Lubin pokonało Koronę Kielce 1:0, dla „Miedziowych” to pierwsza wygrana po zimowej przerwie. W niedzielny wieczór w hicie kolejki Raków Częstochowa rozbił aż 4:0 Lecha Poznań. Po kilku słabszych spotkaniach częstochowianie znowu udowodnili, że ich celem jest w tym sezonie obrona mistrzowskiego tytułu.

Na zakończenie kolejki Radomiak Radom wygrał ze Stalą Mielec 2:1, dla Radomiaka to niezwykle ważne zwycięstwo, ponieważ to pierwsze trzy punkty dla zespołu z Radomia w tym roku. Stal natomiast po raz pierwszy po zimowej przerwie przegrała spotkanie.