Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Podsumowanie 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Zmiana lidera oraz potknięcia Legii i Rakowa to najciekawsze momenty właśnie zakończonej dwudziestej drugiej serii gier. Była to zdecydowanie kolejka remisów, podziałem punktów zakończyło się bowiem, aż siedem z dziewięciu meczów. Niestety ubiegłego weekendu nie będą dobrze wspominać fanatycy ŁKS-u, ponieważ „Rycerze Wiosny” ponieśli kolejną porażkę.

Na początek kolejki Piast Gliwice zremisował z Cracovią 0:0. Dla gliwiczan to już trzynasty podział punktów w tym sezonie, pod tym względem Piast jest liderem ligi. W drugim piątkowym starciu Pogoń Szczecin pokonała Łódzki Klub Sportowy 4:2, gra ełkaesiaków może dawać nadzieję na przyszłość, co nie zmienia faktu, że była to trzecia porażka „Rycerzy Wiosny” w trzecim meczu po zimowej przerwie.

Sobota to dzień remisów, podziałem punktów zakończyły się wszystkie trzy mecze rozegrane w tym dniu. Najpierw w spotkaniu Jagielloni Białystok z Ruchem Chorzów wydawało się, że po bramce w końcówce pierwszej połowy „Niebiescy” sięgną po trzy punkty, jednak gospodarze grali do końca i po golu w 97. minucie zremisowali z chorzowianami 1:1. Później w hicie kolejki piłka ani razu nie znalazła drogi do siatki i po dziewięćdziesięciu minutach meczu Lech Poznań Śląsk Wrocław na tablicy wyników było 0:0. Takim samym rezultatem zakończył się ostatni sobotni mecz, czyli Stal MielecRaków Częstochowa. Zespół „Medalików” kolejny raz pokazał, że wyjazdy to ich słaba strona, częstochowianie wygrali tylko dwa z dziesięciu takich spotkań.

Niedziela zaczęła się, a jakże… od remisu, Puszcza Niepołomice podzieliła się punktami z Zagłębiem Lubin, remisując 2:2. Dla „Miedziowych” to już szósty mecz bez zwycięstwa, dla niepołomiczan to trzeci remis w ostatnich pięciu meczach. W drugim starciu dnia RTS Widzew wygrał 3:1 z Górnikiem Zabrze, tym samym Widzew zbliżył się do zabrzan na odległość czterech punktów. W ostatnim niedzielnym starciu Korona Kielce… zremisowała z Legią Warszawa 3:3. Legia chciała zrehabilitować się za „pucharową” porażkę z Molde i długo wydawało się, że ta sztuka uda się warszawianom. Kielczanie jednak walczyli do końca i doprowadzili do wyrównania w 92. minucie spotkania.

Na zakończenie kolejki Warta Poznań jak na tę serię gier przystało zremisowała z Radomiakiem Radom 0:0, dla gości to pierwsze w tym roku punkty i pierwszy mecz w 2024 roku bez straty bramki. Remis powoduje jednak, że obie drużyny wciąż są w pobliżu strefy spadkowej, Warta ma dwa punkty przewagi na pierwszą w tej strefie Puszczą Niepołomice, zaś Radomiak cztery.