Piłka Nożna

Pirulo o swoim pierwszym roku spędzonym w Łodzi

Skrzydłowy Łódzkiego Klubu Sportowego Jose Antonio Ruiz Lopez „Pirulo” udzielił ciekawego wywiadu do lokalnej hiszpańskiej gazety „EuropaSur”. Hiszpan pomimo spadku z Ekstraklasy pozytywnie ocenia swój czas spędzony w Łodzi i wierzy, że przyszłe rozgrywki będą należały do niego i pokaże pełnię swoich umiejętności. 

O pierwszym sezonie w ŁKS

– Nauczyłem się wielu rzeczy, przystosowałem się do skomplikowanej sytuacji takiej jak ta podczas pandemii. I chociaż sportowo to też był ciężki rok to wszystko odbieram pozytywnie. Zacząłem grać od początku, potem miałem kilka miesięcy kiedy grałem mniej, ale prawda jest taka, że potrzebowałem czasu na aklimatyzację. Jestem przekonany, że mogłem dać z siebie więcej i to właśnie dlatego nie mogę doczekać się kolejnego sezonu. Uważam, że ten sezon będzie mój. 

O różnicy pomiędzy ligą hiszpańską, a Ekstraklasą

– Jestem krytyczny wobec siebie, ale mam też świadomość, że skok jakościowy był bardzo duży. Ekstraklasa to liga, w której gra bardzo wiele dobrych drużyn i piłka nożna jest tam bardzo fizyczna. Albo szybko się dostosujesz albo zostajesz w tyle. 

O mieście Łodzi

– To bardzo fajne miasto. Zarówno ja jak i moja żona i córka czujemy się tutaj bardzo dobrze, a to wszystko pomaga mi w tym, abym był jeszcze lepszym piłkarzem.

O celach na nowy sezon

– Naszym celem jest ponowny powrót do Ekstraklasy, a ja sam zamierzam wypełnić kontrakt w ŁKS. 

O organizacji klubu podczas pandemii

– Klub dał mi plan i przywiózł do domu rowerek stacjonarny. Dzięki temu ten czas nie był taki trudny. 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119