Piłka NożnaWypowiedzi

Philip Platek: Inwestycja w ŁKS to była dobra okazja. Chcę budować klub odpowiedzialnie

Za kilka tygodni oficjalnie Łódzki Klub Sportowy ma znaleźć się w rękach rodziny Platków. Amerykański biznesmen i prezes Spezii Calcio, Philip Platek udzielił wywiadu Piotrowi Koźmińskiemu z WP SportoweFakty, w którym przybliżył temat przejęcia więkoszościowego pakietu udziałów w łódzkim klubie.

Amerykanin stwierdził, że kilka klubów zgłaszało się do niego w sprawie przejęcia, ale jednak zdecydował się na ŁKS, gdyż uważa, że to bardzo dobra okazja. Według Platka „wejście” w ŁKS ma bardzo dużo plusów.

– Wcześniej zgłaszali się do mnie różni pośrednicy w imieniu innych polskich klubów. Ale w kilku przypadkach zawsze coś nie grało. A to dokumenty, a to kwota. W jednym przypadku za polski klub zażądano ode mnie szalonych pieniędzy, chodziło o 20 milionów euro. A jeśli chodzi o ŁKS, to też sprawa zaczęła się od pośrednika, który zwrócił moją uwagę na ten klub. Myślę, że to dobra okazja. ŁKS ma nowy stadion, zaplecze treningowe, rozwija klubową akademię. Mają dobre relacje z miastem, jest duża baza fanów. Również miasto Łódź się rozwija, jest tam wszystko, czego potrzeba. Do tego jest dobrze, centralnie położone. Oczywiście, ostatnie lata były dla klubu trudne, ale myślę, że najgorsze już za nimi, że sporo spraw już tam wyczyszczono. Myślę, że czas przejęcia to kwestia kilku tygodni. Plan jest taki, aby obecny management pracował dalej – mówi Platek.

Jaki plan ma Philip Platek na ŁKS? Ważnym czynnikiem jest to, że w posiadaniu amerykańskiej rodziny jest też Spezia Calcio i Casa Pia. Platkowie chcą powoli budować silny klub w Łodzi, który ma najpierw awansować do Ekstraklasy, a później ugruntować swoją pozycję w tej lidze.

– Powiedziałbym, że to będzie podobny model. Słowo, które najbardziej lubię i które odzwierciedla filozofię mojej rodziny w zakresie inwestowania w futbol, to „odpowiedzialność”. Prowadząc klub, chcę być odpowiedzialny, a nie emocjonalny. Bo jeżeli jesteś zbyt emocjonalny w działaniach, to łatwiej o popełnienie kosztownych pomyłek. Nie można rosnąć zbyt szybko. Zatem wracając do pytania o ŁKS: oczywiście, celem jest powrót do Ekstraklasy. Zespół jest teraz na pierwszym miejscu w tabeli, z dużymi szansami na awans. Celem byłoby pozostanie w Ekstraklasie, ugruntowanie swojej pozycji w niej i dalsze tworzenie solidnych fundamentów. Krok po kroku – dodał.

Cała rozmowa z Philipem Platkiem dostępna TUTAJ.