Piłka NożnaRezerwyTransfery

Oficjalnie. Oliwier Sławiński podpisał kontrakt z ŁKS!

Łódzki Klub Sportowy poinformował dziś o pozyskaniu nowego napastnika. Dwuletni kontrakt z dwukrotnym Mistrzem Polski podpisał Oliwier Sławiński. 18-latek ma odpowiadać za strzelanie goli w drugoligowych rezerwach biało-czerwono-białych.

Nowy zawodnik ŁKS, urodził się w 2005 roku i swoją piłkarską przygodę rozpoczął w wieku dziewięciu lat w Gryfie 2009 Tczew. W 2018 roku został ściągnięty do Akademii Zagłebia Lubin, gdzie występował do tej pory. 

W pierwszym zespole Zagłębia zadebiutował 18 października 2021 roku, w przegranym 2:4 spotkaniu PKO BP Ekstraklasy ze Stalą Mielec. Ma na swoim koncie trzy spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce i jeden w Pucharze Polski. Sławiński w ostatnich sezonach występował w rezerwach klubu z Dolnego Śląska (39 występów, 1 gol, 2 asysta), oraz w Centralnej Lidze Juniorów do lat 19 (38 występów, 20 goli, 2 asysty). W sezonie 2021/22 wywalczył wraz z drużyną Zagłębia, mistrzostwo Polski U-17. W finale zdobył jedyną bramkę, przeciwko Wiśle Kraków. 

18-latek przez wiele lat był podporą młodzieżowych reprezentacji Polski. Sławiński grywał w narodowych drużynach do lat 14, 15, 16, 17 i 18. Z pewnością najlepiej zapamięta swój okres w kadrze do lat 17, prowadzonej przez Dariusza Gęsiora. W 18 spotkaniach zdobył siedem bramek i zanotował jedną asystę, oraz wziął udział w Mistrzostwach Europy U-17, pełniąc tam rolę kapitana Polaków. Ostatni mecz w orzełkiem na piersi (kadra U-18) rozegrał 25 września 2022 roku, przeciwko Francji i trafił do siatki.

Oliwier Sławiński trafia na Aleję Unii na zasadzie transferu definitywnego. Podpisał z ŁKS dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W rundzie jesiennej będzie występował w drugoligowych rezerwach, ale ambicją piłkarza jest gra w pierwszym zespole biało-czerwono-białych. 

Oliwier witamy w biało-czerwono-białej Łodzi! 

fot. Łukasz Grochala/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119