Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Oficjalnie: Kazimierz Moskal wraca do Łódzkiego Klubu Sportowego!

Saga związana z wyborem nowego trenera Łódzkiego Klubu Sportowego dobiegła końca. Dziś oficjalnie poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca drużyny. Po dwóch latach na ławkę trenerską ŁKS-u wraca Kazimierz Moskal! Szkoleniowiec związał się z klubem umową ważną do końca czerwca 2024 roku.

Pierwszą kadencję Kazimierza Moskala w roli trenera Łódzkiego Klubu Sportowego wielu z nas pamięta doskonale. Szkoleniowiec objął stery w ŁKS-ie przed startem sezonu 2018/19 i ku zaskoczeniu wielu awansował z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi do PKO BP Ekstraklasy. Przygoda na boiskach ekstraklasy nie była już dla biało-czerwono-białych ani ich trenera udana. Trzeba jednak zaznaczyć, że trener Moskal przez całą swoją pracę nie odszedł od przyjętej filozofii. Dość niespodziewanie szkoleniowec rozstał się z ŁKS-em w maju 2020 roku, chwilę przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy po pandemicznej przerwie.

Po rozstaniu z ŁKS-em, Moskal nie pozostawał długo bez pracy. Już w listopadzie 2020 roku szkoleniowiec podjął się niełatwego zadania utrzymania pierwszej ligi w Zagłębiu Sosnowiec. Cel udało się zrealizować i sosnowiczanie nie spadli do drugiej ligi. Przygoda trenera Moskala w Sosnowcu zakończyła się jednak po siedmiu kolejkach sezonu 2021/22, 7 września 2021 roku.

Teraz przed Kazimierzem Moskalem staje dobrze znane mu zadanie – awans z ŁKS-em do ekstraklasy. Czas na realizację tego zadania wynosi dwa lata, tak długą umową z „Rycerzami Wiosny” związał się szkoleniowiec.

W sztabie trenerskim pierwszej drużyny ŁKS-u kierowanym przez Kazimierza Moskala znajdą się Marcin Pogorzała (trener asystent), Paweł Drechsler (trener przygotowania motorycznego) i Michał Zapart (trener bramkarzy). Oznacza to, że z klubem żegnają się Jacek Janowski oraz Michał Lewandowski.

Trenerze, witamy z powrotem! Mamy nadzieję, że obecna kadencja będzie równie udana jak poprzednia!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119