Piłka NożnaTransfery

Oficjalnie. Jan Kuźma wypożyczony do Górnika Polkowice

Jan Kuźma w rundzie wiosennej będzie występował w eWinner II lidze. Zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego został wypożyczony do Górnika Polkowice i będzie bronił barw tego zespołu do końca sezonu 2022/23.

Pomocnik został sprowadzony do Łodzi w 2021 roku z Sandecji Nowy Sącz, przez ówczesnego dyrektora sportowego Krzysztofa Przytułę. Młodzieżowy reprezentant Polski, w ŁKS-ie łączy grę w pierwszej i drugiej drużynie. Przez półtora roku w klubie, rozegrał 24 mecze w „jedynce” oraz 16 w „dwójce”. Jego kontrakt z dwukrotnym Mistrzem Polski jest ważny do 30 czerwca 2025 roku. W umowie wypożyczenia nie zapisano opcji wykupu. Klub nadal liczy na Kuźmę, a wypożyczenie do Górnika ma dać mu szansę na regularną grę na poziomie centralnym. 

Górnik Polkowice obecnie zajmuje ósmą pozycję w eWinner II lidze, ze stratą ośmiu punktów do strefy barażowej, ale też z przewagą tylko czterech „oczek” nad strefą spadkową. 19-latek o miejsce w składzie drugoligowca będzie rywalizował m.in. z Damianem Makuchem, Mateuszem Gajdą i Klaudiuszem Krasą. 

Foto: Górnik Polkowice