Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z Zagłębiem Sosnowiec

W poprzedni piątek piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego przegrali z Zagłębiem Sosnowiec 0:1. Tradycyjnie jak po każdym meczu prezentujemy oceny „Rycerzy Wiosny” w skali od 1 do 10.

Marek Kozioł: Bardzo niepewny w wyprowadzeniu piłki spod własnej bramki, szczególnie w pierwszej połowie, gdzie było blisko, żebyśmy byli świadkami bliźniaczych bramek z zeszłego sezonu.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,10

Bartosz Szeliga: W grze z głęboko ustawionym rywalem od bocznego obrońcy należy wymagać więcej w ofensywie, zaś to byłemu graczowi GKS-u Tychy nie wychodziło i mało wnosił w tym aspekcie. Kiedy już podłączał się do ataków miewał problemy z powrotem pod własne pole karne.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,33

Maciej Dąbrowski: Choć w porównaniu do poprzedniego spotkania popełniał więcej błędów, to i tak był jednym z najstabilniej grających Ełkaesiaków w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. Starał się pomagać w kreowaniu akcji, w trakcie meczu mogliśmy zobaczyć kilka rajdów podobnych do tego pamiętnego, z Sandecją.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,66

Oskar Koprowski: Wciąż wchodzi w regularną grę na poziomie I Ligi i momentami było widać to na boisku. Czasem zabrakło opanowania i odpowiedniego ustawienia, nie należy jednak zapominać chociażby o wybiciu piłki z linii bramkowej w 1 połowie. Mimo tego, że bramka padła bezpośrednio po karnym, jego interwencja i tak należała do dość pechowych.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Adrian Klimczak: Podobnie, jak kolega z drugiej strony boiska, nie wnosił z Zagłębiem dużo do ofensywy oraz nie był najpewniejszym punktem obrony.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,38

Jakub Tosik: Defensywny pomocnik do momentu sprokurowania rzutu karnego nie rozgrywał złych zawodów, jednak ta interwencja zdecydowanie obniżyła jego ocenę. Popełnił kosztowny błąd, a przy tym w sytuacji, która nie zmuszała go do faulowania rywala.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,33

Mikkel Rygaard: Duńczyk jako jeden z niewielu na boisku prezentował dobrą formę tego dnia. Był jednym z jaśniejszych punktów w ofensywie, próbował oddawać strzały z dystansu – w pamięci zapadł szczególnie jeden z nich, który minimalnie minął bramkę, a był poprzedzony efektywnym minięciem rywali. Ostatecznie jednak zabrakło najważniejszego, czyli konkretów.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,66

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Antonio Dominguez: Słaby mecz Hiszpana – był niedokładny i popełniał wiele błędów. Choć na jego postawę na boisku wpływa jeszcze fakt, że powrócił niedawno po kontuzji, to mając w pamięci jego poprzednie spotkania wymagać można było zdecydowanie więcej.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,75

Maciej Wolski: Tego dnia mało wnosił do ofensywy Ełkaesiaków – rzadko widywaliśmy go pod bramką, raczej nie odważył się strzelać z dystansu czy szukać innych sposobów na minięcie obrony rywali.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,82

Kelechukwu Ibe-Torti: Widać, że brakuje mu jeszcze trochę do bycia zawodnikiem mogącym grać regularnie na poziomie I Ligi. Choć w przedmeczowym wywiadzie mówił wiele o grze drużynowej i mniejszej samolubności na boisku, to brakowało mu tego z Zagłębiem. Chociażby, w momencie, w którym wyprzedził rywali i zamiast poszukać rozegrania akcji z kolegami zdecydował się na drybling i dał się zapędzić w róg boiska, przekreślając praktycznie szanse na wykreowanie okazji innym piłkarzom.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Maciej Radaszkiewicz: Jako pressujący napastnik, grający z resztą zespołu mógł się podobać, jednak momentami było widać, że brakuje mu zgrania z resztą drużyny oraz techniki. Ostatecznie zabrakło także najważniejszego, czyli bramek czy strzałów na bramkę rywala.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,5

Pirulo: Hiszpan po swoim wejściu przypomniał szybko, dlaczego jest ważnym elementem zespołu. Już po chwili na murawie miał szansę pokonać bramkarza rywali, po tym jak wpadł w pole karne, ale ostatecznie jego strzał wpadł w boczną siatkę. Im bliżej końca spotkania, tym bardziej przygasał, było widać po nim, że nie był jeszcze gotowy na dłuższy wymiar czasowy na boisku.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,5

Ricardinho: Cały czas widać, że nie jest w pełni sił po kontuzji. Mimo wejścia na ostatni kwadrans gry był dość niewidoczny na murawie i nie zrobił wiele, aby odwrócić losy spotkania.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,33

Samu Corral: Hiszpan po 10 miesiącach od operacji powrócił na boisko. Widać było, że wiele mu jeszcze brakuje do pełni formy, ale na pewno nie miał problemów z zaangażowaniem i walką na murawie. Trener przyznał po spotkaniu, że brakowało wrzutek w pole karne rywali, które mógłby wykorzystać Corral.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 7,0

Piotr Gryszkiewicz: Zastąpił na murawie Kelechukwu w 68. minucie, ale nie wniósł wiele w walce o 3 punkty z Zagłębiem.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,85

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport