Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Widzewem

Niezwykle emocjonujący mecz zaserwowali swoim kibicom, piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w minioną sobotę. Biało-czerwono-biali w 66. Derbach Łodzi odrobili dwubramkową stratę i zremisowali z Widzewem 2:2. Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Widać było, że kapitan ŁKS-u żyje meczem. Przy pierwszej bramce, przecenił jednak czas i krzyknął „moja” dając wyraźny sygnał, że sytuacje ma pod kontrolą. Na jego nieszczęście zza pleców obrońców zdążył wybiec Krystian Nowak, który otworzył wynik spotkania. Przy drugiej straconej bramce był bezradny, choć jak sugerował podczas strzału Ameyaw faulował Wolskiego. W drugiej połowie bezrobotny.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,12

Maciej Wolski: Bardzo słaby mecz w wykonaniu Wolskiego. Dawał się w prosty sposób ogrywać przez Ameyawa. Nie wyskoczył do głowy przy drugim golu, przez co sędzia nie odgwizdał faulu (choć mógł to zrobić). W drugiej połowie troszkę się ożywił, ale to i tak nie przekłada się na wyższą ocenę. O wiele kosztowniejsze były jego błędy w defensywie. Zmieniony przez Dankowskiego, który zagrał o niebo lepiej.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,38

Carlos Moros Gracia: Kolejny solidny mecz Carlosa Morosa. Hiszpan nie popełnia głupich błędów i jest bardzo pewny w swoich boiskowych decyzjach. Przy dominacji ŁKS-u, bardzo dobrze wywiązywał się z rozgrywania piłki od tyłu. W sytuacjach stykowych głównie wygrywał pojedynki z piłkarzami Widzewa.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,62

Jan Sobociński: Dobrze rozpoczął mecz, bo już w 6 minucie po świetnym przedłużeniu piłki, wypracował Rozwandowiczowi sytuację sam na sam. Wiele razy w tym meczu próbował długich zagrań, ale niestety mało skutecznie. Jednak jeden z ostatnich przerzutów okazał się być kluczowym dla wyrównania stanu meczu. W drugiej odsłonie grał jak profesor. Nie bał się wejść w drybling, czy podostrzyć grę, gdy tego wymagała sytuacja boiskowa. Przy golu na 1:0 się zawahał, ale warto wspomnieć, że Malarz krzyknął obrońcom, że ta piłka jest jego.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,58

Adrian Klimczak: Lewy obrońca dobrze wywiązywał się ze swoich zadań defensywnych. W ofensywie jednak nie dawał tyle, ile w ostatnich meczach. Często w wyniku rotacji prowadził piłkę jako środkowy pomocnik, co niweluje jego atuty. Wraz z przyjściem Ireneusza Mamrota na nowo rozpocznie się rywalizacja na lewej stronie defensywy między nim, a powracającym do zdrowia Adamem Marciniakiem.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,55

Maksymilian Rozwandowicz: Bliski zdobycia gola w pierwszych minutach meczu. Jak sam przyznał po meczu, był wówczas faulowany i gdyby nie przewinienie, to trafiłby do siatki Widzewa. Stoczył bardzo dużo pojedynków w środkowej stronie.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,41

Antonio Dominguez: Nie był tak widoczny jak w meczu z Odrą Opole. Nadawał tempo akcjom, jednak żadna z nich w pierwszej połowie nie zawiązała się co najmniej obiecująco. W drugiej był zdecydowanie lepszy. W końcówce spotkania ponownie przesunięty nieco niżej, by pełnił rolę defensywnego pomocnika.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,77

Michał Trąbka: Dostał w końcu szansę w środku pola. Zaliczył przepiękną asystę przy golu Pirulo. Starał się kreować grę, choć w pierwszej połowie wyglądało to bardzo mizernie. Przydarzyło mu się też kilka niebezpiecznych strat. W drugiej połowie było o niebo lepiej. Był bliski zaskoczenia Wrąbla strzałem z ostrego kąta.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,63

Pirulo: Pierwsza połowa słaba w wykonaniu Hiszpana – jak i całego zespołu. W drugiej odsłonie zobaczyliśmy najlepszą wersję Pirulo. Strzelił gola kontaktowego, który dał nadzieję zespołowi. Ładnie opanował piłkę w polu karnym i strzałem prawą nogą z ostrego kąta nie dał szans Wrąblowi. Kreował grę i był najaktywniejszym piłkarzem ŁKS. Oddał kilka strzałów, choć kilka bardzo niecelnych. Na plus, że potrafił się znaleźć przed polem karnym lub był w stanie samemu sobie wykreować sytuację. Skrzydłowy ma już na swoim koncie 9 goli w tym sezonie.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,76

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Piotr Janczukowicz: Miał pozytywne zrywy, ale było ich zbyt mało w tym spotkaniu. Widać, że Piotrek ma spore umiejętności i może dać wiele dobrego drużynie. W tym meczu był bardzo naładowany i o mały włos nie skończyłoby się to czerwoną kartką. Dwa razy mocno sfaulował rywala i może mówić o sporym szczęściu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,33

Łukasz Sekulski: Dla napastnika mecz z Widzewem był 50. występem w barwach ŁKS. W trakcie spotkania nie miał w tym meczu żadnej stuprocentowej sytuacji bramkowej, ale kilka razy znalazł się na dobrej pozycji do oddania strzału. Za każdym razem kończyło się na niecelnym uderzeniu. Zdarzyło mu się zepsuć bardzo dobrze zapowiadającą się akcję, przez złe wyczucie linii spalonego. Często odskakiwała mu piłka. Przy golu na 2:2 miał swój udział – rozegrał akcję na jeden kontakt z Dankowskim, który dośrodkował w pole karne. Można więc przyznać Łukaszowi asystę drugiego stopnia.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,93

Mikkel Rygaard: Usiadł na ławce po raz pierwszy w tej rundzie. Pojawił się na murawie w 64 minucie za Michała Trąbkę. Niestety mało dobrego możemy powiedzieć o jego występie. Grał trochę zbyt chaotycznie, często tracił piłkę. Miał jeden strzał zablokowany i dwa dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Miejmy nadzieję, że po zmianie trenera uda się uwolnić potencjał Duńczyka. W Olsztynie powinien wrócić do wyjściowego składu, ponieważ za kartki pauzuje Michał Trąbka.

Ocena: 4

Kamil Dankowski: Jego zmiana dała duży impuls zespołowi. Zmienił słabo dysponowanego Wolskiego i pokazał jakość. Był bardzo aktywny na prawej stronie i co rusz jego wejścia powodowały zagrożenie pod bramką Widzewa. Zaliczył asystę przy wyrównującym golu Ricardinho. Dobrze dośrodkowywał w pole karne. Taka zmiana powinna spowodować to, że Dankowskiego zobaczymy w Olsztynie od pierwszej minuy.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,5

Ricardinho: Bohater 66. Derbów Łodzi. Wszedł na murawę w 84 minucie i już minutę później strzelił jedną z piękniejszych bramek w historii rywalizacji ŁKS-u z Widzewem. Przepiękna przewrotka „Rikiego” zapewniła biało-czerwono-białych jeden punkt. Czekamy na więcej od Brazylijczyka.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,5

Wojciech Stawowy: Spotkanie derbowe było ostatnim, kiedy to Wojciech Stawowy zasiadł na ławce rezerwowych. Wydaje się, że drużyna nie wyszła z szatni na pierwszą połowę spotkania, mimo chwytającej rozmowy, jaką szkoleniowiec przeprowadził tuż przed meczem. Drużyna jednak zdołała odwrócić losy spotkania. Najpierw szybko złapała kontakt, później dominowała rywala. Wyrównującą bramkę zdobył Ricardinho, którego chwile wcześniej Stawowy wpuścił na boisku. Była to jego ostatnia zmiana, ale za to jaka!