Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z Resovią

W minioną niedzielę ełkaesiacy przegrali na Stadionie Króla z Resovią 3:0. Tradycyjnie jak po każdym meczu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Marek Kozioł: To zdanie prawdopodobnie może powtórzyć się tutaj wiele razy – nie był to dobry mecz tego zawodnika. Przy pierwszej bramce nie wyszedł do dośrodkowania, mogąc zgasić całą sytuację w zarodku.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Maciej Wolski: Ten mecz był potwierdzeniem tego, że prawa obrona nie jest pozycją, na której ten zawodnik powinien występować. Przy pierwszej bramce nie pokrył Komora i zostawił mu wolną drogę do strzelenia gola, a przy następnej przegrał pojedynek z Hilbrychtem, który wyszedł jeden na jednego z Koziołem.

Ocena: 1

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,4

 

Jan Sobociński:  Bezpośrednio zawinił przy jednej z trzech straconych bramek. Oprócz tego nie popełniał większych błędów, jednak strata trzech bramek rzutuje na jego ocenę.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Adam Marciniak: Nie pokazał niczego szczególnego, ale też niczego nie zepsuł.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,4

Bartosz Szeliga: Nieprzekonujący występ bocznego defensora, niewidoczny w ofensywie, przegrał pojedynek, po którym zainicjowano akcję na 2:0.

Ocena: 1

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,4

Maksymilian Rozwandowicz: Tym razem kapitan ŁKS-u dorzucił nie kamyczek, a głaz do swojego ogródka. W tym sezonie Maks wciąż poszukuje swojej formy, a regularna gra w pierwszym składzie mu w tym nie pomaga. Od defensywnego pomocnika drużyny aspirującej do gry w Ekstraklasie trzeba wymagać więcej niż bycia walczakiem, gdyż w tym momencie często wnosi on niedokładność i chaos w drugiej linii.

Ocena: 1

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,2

Michał Trąbka: Od początku sezonu Michał szuka swojej formy. W niedzielę również grał bez niej, przez co był niewidoczny na boisku i nie grał na miarę swoich możliwości.

Ocena: 1

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,7

Pirulo: Próbował, szarpał, ale z Resovią nie udało mu się dołożyć elementu magii, który przełamałby wynik.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,4

Piotr Gryszkiewicz: W kontrze do występu z ławki „Kelly’ego” Gryszkiewicz w tym meczu nie zaprezentował niczego ciekawego. Nie wniósł zbyt wiele do ofensywy ŁKS-u, więc możemy się spodziewać, że nie zobaczymy go w pierwszym składzie na następne spotkanie.

Ocena: 1

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,75

Javi Moreno: Po pierwszych optymistycznie zapowiadających się występach, teraz Hiszpan zaczyna irytować brakiem konkretów. Było to kolejne spotkanie, w którym robił dużo szumu na skrzydle, jednak ostatecznie nic z tego nie wynikało. Próbował kilkukrotnie pokonać bramkarza, jednak mu się to nie udało.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,7

Piotr Janczukowicz: Mecz ze Stomilem dał nadzieję na to, że młody napastnik może wnieść więcej do ofensywy zespołu, jednak jego pierwszy występ od początku meczu w tym sezonie zweryfikował to.

Ocena: 1

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,3

Kelechukwu Ibe-Torti: Jego pojawienie się na boisku to jeden z niewielu pozytywów po spotkaniu z Resovią. Jeśli w drugiej połowie ŁKS-owi udawało się kreować szybsze i dynamiczne akcje, to prawdopodobnie „Kelly” brał w nich udział. Jego dynamika, przyspieszenie i umiejętności gry jeden na jednego mogły się podobać i dać nadzieję na zmianę wyniku.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Adrian Klimczak: Boczny defensor ŁKS-u walczy o skład z Bartoszem Szeligą, jednak oprócz jego wejścia w meczu z Puszczą, nie prezentował dobrej formy. Tym razem pokazał się z lepszej strony, a przy fatalnym występie Wolskiego na prawej obronie i kontuzji Bąkowicza, możemy zakładać, że zobaczymy go w sobotę w pierwszym składzie na Miedź.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,25

Stipe Jurić: Niewidoczny po wejściu na boisko, jego zmiana niewiele wniosła do próby odwrócenia niekorzystnego wyniku.

Ocena: 1

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,15

 

Mikkel Rygaard: Duńczyk po wejściu na boisko w drugiej połowie nie pokazał nic konkretnego, nie dostarczył żadnego impulsu w środku pola, który przebudziłby łodzian do walki.

Ocena: 1

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,2

Mieszko Lorenc: Młody stoper w końcu miał okazję zadebiutować w pierwszym składzie ŁKS-u i dobrze pokazał się kibicom na Stadionie Króla. Cieszą jego umiejętności techniczne, wyprowadzenia piłki, które są pożądane u defensorów w nowoczesnym futbolu. Przy preferowanym stylu gry ŁKS-u i aktualnych problemach na pozycji stopera zaznaczył swoją obecność i możliwość walki o skład.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,0

 

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport