Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z Chrobrym Głogów

Biało-czerwono-biali zremisowali w piątek ze Skrą Częstochowa 0:0. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ocenami pomeczowymi.

Marek Kozioł: Po wyjściu sprzed słupków zderzył się z przeciwnikiem, po czym dał się zaskoczyć Pile, który skierował futbolówkę do pustej bramki, jednakże w wielu innych sytuacjach pewnie zachowywał się w sytuacjach strzeleckich Chrobrego.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,20

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Mateusz Bąkowicz: Młodzieżowiec rozegrał dość niepewne spotkanie. Był widoczny w ofensywie, jednak zbyt niedokładnie zagrywał piłkę do kolegów. W defensywie momentami brakowało mu spokoju, otrzymał także niepotrzebnie żółtą kartkę, po której trener zdecydował się go zmienić.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,09

Mieszko Lorenc: Kiedy ŁKS kontrolował mecz, młody stoper pokazywał swoje dobre umiejętności w wyprowadzaniu piłki, napędzając szybsze wyjścia ełkaesiaków. Brakowało mu jednak tego, co musi mieć obrońca grający na poziomie I Ligi, czyli pewności w defensywie. W momencie, kiedy Chrobry napierał na biało-czerwono-białych nie prezentował się już tak dobrze.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,80

Oskar Koprowski: W pierwszej połowie miał bardzo dobrą okazję do strzelenia bramki głową, jednak futbolówkę posłał daleko nad poprzeczką Chrobrego. Próbował zablokować strzał Piły, jednak piłka minęła go i wpadła do siatki. Do momentu, kiedy ŁKS nie stracił kontroli nad spotkaniem wyglądał pewnie na murawie, później jednak podobnie jak reszta drużyny, jego postawa się pogorszyła.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,62

Bartosz Szeliga: W pierwszej połowie rozgrywał dobre zawody na lewej stronie obrony – pewny w defensywie, pracowity i dokładny w ofensywie. Po przerwie, mimo zmiany boku boiska, na którym się poruszał (po zejściu Bąkowicza), dalej wyglądał dosyć dobrze.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Maksymilian Rozwandowicz: Kolejny raz, jak bumerang, wraca kwestia tego, jak kluczowym dla gry ŁKS-u jest dobra postawa defensywnego pomocnika. Kapitanowi biało-czerwono-białych brakowało pewności w zabezpieczaniu środka pola oraz płynnym rozgrywaniu gry, szczególnie w drugiej połowie.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,31

Antonio Dominguez: Napędzał ofensywę ŁKS-u, m.in świetnymi crossowymi przerzutami z jednej strefy boiska na drugą, co pozwolało biało-czerwono-białym przyspieszyć swoją grę i zagrozić bramce rywala. Po utracie bramki, podobnie jak reszta zespołu, także miał problemy z wróceniem do dobrej gry, jednak wciąż próbował odważniejszych zagrań, które mogłyby zagrozić gospodarzom.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,92

Ricardinho: W Głogowie można było zobaczyć Brazylijczyka w dwóch rożnych wydaniach – do pola karnego rywali i w rzeczonym polu karnym. W fazie kreacji i budowania ataku był bardzo widoczny i skuteczny, jednak brakowało tego już w wykańczaniu akcji pod bramką Chrobrego. W samej pierwszej połowie miał dwie dobre możliwości na strzelenie bramki, których nie udało mu się wykorzystać.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,22

Javi Moreno: Widoczny, aktywny, robił zamieszanie na stronie przeciwnika, jednak bez żadnego większego zagrożenia dla Chrobrego. Próby strzałów zza pola karnego były dalekie od powodzenia, podobnie, jak jedno uderzenie w szesnastce, bez większych problemów złapane przez golkipera gospodarzy. Kiedy zespół stracił kontrolę nad spotkaniem zniknął praktycznie na boisku z radaru.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,20

Pirulo: Hiszpan po powrocie do składu był jednym z bardziej wyróżniających się zawodników ŁKS-u na boisku. Brał często na siebie ciężar kreowania ofensywy łodzian, choć ostatecznie nie udało mu się zanotować bramki, czy asysty (na ostatnie podanie miał szansę chociażby przy sytuacji Corrala w końcówce meczu).

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,88

Maciej Radaszkiewicz: Pracował ciężko w ofensywie, walczył z rywalami, jednak zabrakło z jego strony większych konkretów pod bramką rywala i uderzeń na bramkę.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,50

Jakub Tosik: Po wejściu na murawę nie odmienił sytuacji ŁKS-u – wciąż przegrywali w środku pola i nie potrafili odzyskać kontroli nad spotkaniem.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Adrian Klimczak: Nie będzie można zaliczyć tego wejścia z ławki do udanych. W obronie niepewny, zaś w ofensywie mało produktywny.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,23

Samu Corral: Znów próbował cofać się do środka pola, a kiedy pojawiał się pod bramką rywali, nie potrafił zagrozić golkiperowi Chrobremu. Jego sprint po podaniu Pirulo w końcówce spotkania pozostawiał wiele do życzenia – bramkarz gospodarzy z łatwością pierwszy dopadł do wolnej piłki.