Oceny piłkarzy po meczu z Sandecją Nowy Sącz

W niedzielny wieczór piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego pokonali 1:0 Sandecję Nowy Sącz po bramce w doliczonym czasie gry. Tradycyjnie jak po każdym meczu prezentujemy oceny „Rycerzy Wiosny” w skali od 1 do 10.

Marek Kozioł: Solidny występ w wykonaniu golkipera ŁKS-u. Co prawda Sandecja nie oddała wielu strzałów na jego bramkę, tak podobnie jak w pucharowym meczu z Cracovią panował na przedpolu swojej bramki i w powietrzu, przecinając niektóre akcje mogące zagrozić wynikowi łodzian.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,13

Bartosz Szeliga: Boczny defensor ŁKS-u rozegrał solidny mecz. Nie popełniał błędów w defensywie i wspomagał ofensywę, choć nie był w niedzielę wielkim napędem akcji bramkowych. Oddał jeden strzał z dystansu, ale bramkarz Sandecji łatwo sobie z nim poradził.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,5

Maciej Dąbrowski: Tak jak powiedział trener na konferencji prasowej po meczu – występ na TOP level. W defensywie był nie do przejścia, a przy tym pomagał w ofensywie dzięki dobremu rozgrywaniu piłki. Ocenę jego rajdów w kierunku bramki rywala najlepiej oddaje ostatnia akcja spotkania, w której przebiegł pół boiska i posłał futbolówkę w pole karne, gdzie akcję skończył Maciej Radaszkiewicz.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,3

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Oskar Koprowski: Tym razem zobaczyliśmy Koprowskiego na środku obrony i było to dobre spotkanie w jego wykonaniu. W powietrzu był nie do zatrzymania, wygrywał praktycznie każdą główkę z rywalami i dobrze współpracował z Dąbrowskim. Pokazał kilkukrotnie także swoje inklinacje ofensywne i kilka razy wychodził dalej od bramki, żeby rozegrać z kolegami piłkę do przodu.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,2

Adrian Klimczak: Drugi z bocznych defensorów ŁKS-u także ma za sobą przyzwoity mecz. Podobnie, jak kolega z drugiej strony obrony nie popełniał błędów w defensywie, co wpłynęło na zachowanie czystego konta i wspomagał ofensywę, nie dokładając od siebie jednak żadnego podania, które zainicjowałoby groźniejszą akcję pod bramką rywali.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,7

Jakub Tosik: Kolejny przyzwoity mecz doświadczonego pomocnika defensywnego. Spełniał dobrze robotę rygla defensywy – zabezpieczał strefę przed polem karnym i wyprowadzał piłki do wyżej ustawionych kolegów. Sam niejednokrotnie podłączał się do ofensywy i miał nawet szansę na zagrożenie bramce rywali.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,7

Michał Trąbka: Niestety, jest to kolejny zawodnik, który musiał opuścić kontuzjowany boisko w pierwszej połowie meczu. Do 36. minuty, w której zszedł z murawy, rozgrywał dobre zawody.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,75

Antonio Dominguez: Po swoim powrocie do pierwszego składu pokazuje dlaczego jest ważnym punktem w pomocy. Mimo rozegrania w czwartek 120. minut dał radę w niedzielę zagrać kolejne 90, biegając przy tym od jednej bramki do drugiej. Widział dużo przy kreowaniu akcji, więc czasem potrafił napędzić ofensywę jednym celnym przerzutem na drugie skrzydło. W fazie defensywnej często się cofał do obrony, aby wesprzeć defensywę.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,5

Maciej Wolski: Najwięcej akcji łodzianie kreowali z bocznych stref boiska, właśnie m.in za sprawą Wolskiego. Grając na skrzydle pokazuje, że wciąż wiele może dać ŁKS-owi i zrobił to także w niedzielę. Co prawda ostatecznie nie udało mu się przełożyć swojego wysiłku na bramkę, jednak nie zmienia to faktu, że dużo pracował w bocznych strefach boiska i nie popełniał przy tym błędów.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Kelechukwu Ibe-Torti: Po uzyskaniu statusu młodzieżowca wreszcie „Kelly” ma więcej możliwości na pokazanie się w pierwszej drużynie. Z Sandecją imponował przyspieszeniem, umiejętnością gry jeden na jednego, a przy tym poprawił błędy sprzed tygodnia i błyskawicznie wracał się do obrony. Choć miewa problemy z podjęciem odpowiednich decyzji na murawie i jego praca nie przełożyła się na strzelenie bramki, to do zejścia z boiska był jednym z motorów napędowych łodzian.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,5

Ricardinho: Po Brazylijczyku widać, że nie jest jeszcze w 100% gotowy do gry. Mimo tego, ciężko pracował na boisku, często schodził na boki oraz głębiej do środka pola, aby pomóc w rozegraniu piłki. Ten mecz pokazał, że „Rico” może się sprawdzić najlepiej współpracując z drugim napastnikiem-egzekutorem, co także podkreślał trener na konferencji pomeczowej.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Mikkel Rygaard: Ostatnie spotkania w wykonaniu Duńczyka mogą być przebłyskiem tego, że w końcu wchodzi on na wyższy poziom gry, który zapowiadał się przy jego transferze. Nie był to perfekcyjny mecz w jego wykonaniu i zdarzały mu się błędne decyzje, jednak w końcówce meczu kiedy łodzianie gonili wynik, ciągnął ofensywę do przodu. Zaliczył strzał w słupek, zagroził także Sandecji z rzutu wolnego i wziął udział w ostatecznej akcji, która skończyła się bramką na 1:0. Wykonał dobrą pracę, osłaniając Radaszkiewicza i blokując rywala, tak że napastnik miał dobre pole do strzału.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,5

Piotr Gryszkiewicz: Wszedł w 66. minucie na boisko, zastępując Kelechukwu, ale nie wniósł wiele do ofensywy zespołu. Rzadko widoczny, raczej nie był pod grą, jednak nie popełnił żadnego błędu.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,9

Maciej Radaszkiewicz: Bohater spotkania i zdobywca bramki w ostatniej akcji meczu. Po średnim wejściu z Cracovią, jak sam oceniał tamto spotkanie, w tym czuł się już pewniej w pierwszej drużynie. Wciąż było widać, że nie jest jeszcze mocno zgrany z zespołem, jednak wykonał swoją robotę. Jeszcze przed ostatecznym trafieniem do siatki miał szansę na zdobycie gola, ale jego strzał wybił golkiper Sandecji.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 7,0

Maksymilian Rozwandowicz: Wszedł w końcówce spotkania, ale także dołożył cegiełkę do wygrania meczu. Zastawił jednego z przeciwników, którzy próbowali powstrzymać rajd Dąbrowskiego, który ostatecznie zakończył się bramką Radaszkiewicza.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,5

Mateusz Bąkowicz: Wszedł w końcówce meczu, ale nie zdążył wiele wnieść od siebie do tego spotkania.

Ocena: Brak oceny

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,75

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport