Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Puszczą Niepołomice

Mecz Łódzkiego Klubu Sportowego z Puszcza Niepołomice można określić prawdziwym rollercoasterem. Łodzianie prowadzili przez większość spotkania, lecz nie udało im się pokonać graczy Tomasza Tułacza. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Nie był to dobry mecz kapitana ŁKS-u, choć początek nie zwiastował tak słabego występu. Na początku spotkania w ładnym stylu wybronił groźny strzał Spławskiego, ale później już było tylko gorzej. Można zapisać na jego konto dwie stracone bramki (na 2:1 i 4:3). Piłka dwa razy prześlizgnęła mu się po rękach i wpadła do bramki. Na plus można zapisać dobre i szybkie wznowienia piłki w końcówce spotkania, po których ŁKS mógł zaskoczyć rywali.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,0

Maciej Wolski: Słodko-gorzki występ Maćka Wolskiego. Wrócił do wyjściowego składu i zaczął mecz najlepiej jak tylko mógł, bo zdobył bramkę na 2:0. Grał bardzo wysoko i był aktywny na prawej stronie. Niestety w 27 minucie sfaulował Żytka wychodzącego na czystą pozycję i wyleciał z boiska. Wielka szkoda, bo to mocno pokrzyżowało plany zespołowi w momencie kiedy wydawało się, że ełkaesiacy mają mecz pod kontrolą.

Ocena: 3

Maciej Dąbrowski: Zamieszany w utratę trzech goli. Przy drugim trafieniu Puszczy dał się jak junior ograć Spławskiemu. W Radomiu wrócił do składu i drugi mecz z rzędu spisał się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Niestety nie rozumiemy decyzji trenera i gry Dąbrowskiego kosztem Morosa, który rozegrał cztery mecze w tym sezonie i w każdym ŁKS zaliczył czyste konto.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,4

Jan Sobociński: Najpewniejszy punkt defensywy ŁKS-u w meczu z Puszczą, ale jednak cała drużyna straciła aż cztery bramki. Nie ryzykował tyle co zwykle w ofensywie. Powoli trzeba zacząć myśleć o nim jako o pełnoprawnym zawodniku, a nie młodym piłkarzy zbierającym szlify.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,92

Adrian Klimczak: W ofensywie bardzo aktywny i bliski zdobycia gola. Niestety kiepsko dobił strzał Trąbki  i piłka przeleciała obok bramki. Z lewej strony szła większość klarownych akcji ŁKS-u i w większość z nich w jakimś stopniu zaangażowany był Klimczak. Sprokurował rzut wolny, po którym Puszcza zdobyła bramkę na 4:3.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,85

Maksymilian Rozwandowicz: Przez większość gry był zmuszony do gry na prawej obronie, spowodowane to był czerwoną kartką Wolskiego. Trzeba przyznać, że bardzo dobrze sobie radził na skrzydle. Bezpośrednio nie zawinił przy utracie goli.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,92

Przemysław Sajdak: Takiego Przemka chcemy oglądać! Młody pomocnik zaliczył kapitalną pierwszą połowę, gdzie był zamieszany w zdobycie trzech bramek przez ŁKS. Wywalczył dwa rzuty karne, a przy golu na 2:0 uderzył na bramkę, po czym piłkę po jego strzale dobił Wolski. W końcu nie bał się wziąć odpowiedzialności i grał ofensywnie, bez kompleksów. Jego problemem jest ustabilizowanie formy, bo zarówno z Puszczą, jak i wcześniej z Chrobrym zaliczył bardzo dobre spotkania, a w międzyczasie z Koroną i Radomiakiem zagrał słabo. Zdecydowanie wolimy oglądać tą twarz Sajdaka z meczu z zespołem Puszczy.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,44

Antonio Dominguez: Perfekcyjny występ hiszpańskiego pomocnika. Antonio zdobył w tym meczu hat-tricka, czym przeszedł do historii, bo dokonał tego jako pierwszy z obcokrajowców grających w historii ŁKS. W pierwszej połowie 27-latek w identyczny sposób trafił do siatki po rzutach karnych, a jego trafienie z drugiej odsłony na 4:2 było wizytówką tego spotkania. W normalnych okolicznościach Dominguez dostałby „dziesiątkę”, ale biało-czerwono-biali nie wywalczyli trzech punktów. Po trzech bramkach zdobytych w niedzielę „Antek” dołączył do Pirulo i obaj Hiszpanie są w tym momencie najlepszymi strzelcami ŁKS-u w lidze. Warto także odnotować, że były zawodnik rezerw Realu Valladolid w ostatnich ośmiu spotkaniach strzelił siedem goli i zaliczył dwie asysty.

Ocena: 9

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,5

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Pirulo: No niestety…można powiedzieć, że w ostatnich spotkaniach forma skrzydłowego ŁKS-u zleciała w dół. Trzeci mecz z rzędu „Piriego” poniżej oczekiwań kibiców. Ostatnio zbyt często znika na długie fragmenty spotkań, choć miewa też świetne przebłyski. W niedzielę miał doskonałą sytuację do zdobycia bramki, lecz w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z golkiperem Puszczy. Mamy nadzieję, że w ostatnich czterech spotkaniach kończących rundę Pirulo wróci na swój wysoki poziom.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,25

Michał Trąbka: Bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu Trąbki. Był pod grą, dużo kreował i miał wiele kontaktów z piłką. O mały włos zdobył by pięknego gola  – fantastycznie uderzył z lewej nogi sprzed pola karnego, po wcześniejszym bardzo mądrym przełożeniu piłki na drugą nogę. Niestety Kobylak końcówkami palców zbił piłkę na słupek. W drugiej połowie brakło mu paliwa i został zmieniony jako pierwszy.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,15

Łukasz Sekulski: Dostał szansę od trenera w pierwszym składzie i bardzo chciał ją wykorzystać. Bardzo dużo biegał i wychodził do piłki. Nic więcej ciekawego nie można napisać o jego występie. Nie miał dogodnych sytuacji bramkowych. Miał chęć na wykonanie rzutów karnych w pierwszej połowie, ale Dominguez nie zdecydował się oddać mu futbolówki. W związku z kontuzją Corrala może zadomowić się wyjściowej jedenastce na dłużej.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,23

Kamil Dankowski: Po kilku meczach w pierwszym składzie, usiadł na ławce rezerwowych. Nie został wprowadzony na boisku wcześniej, pomimo czerwonej kartki Wolskiego. Dobrze rozumiał się na prawej stronie z Pirulo i udawało im się dwójkowymi akcjami oszukiwać rywali. W decydującej fazie słabo dośrodkowywał. W Łęcznej z pewnością wróci do wyjściowego składu.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,0

Samu Corral: Zagrał tylko dziewięć minut, bo przydarzyła mu się kontuzja. Wszedł w 80 minucie, a w 89 opuścił plac gry z grymasem na twarzy. Nic nie zepsuł, ani niczym ciekawym się nie wyróżnił – ocena wyjściowa dla rezerwowego.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,38

Carlos Moros Gracia: Zagrał tylko nieco ponad 10 minut, ale pokazał się z dobrej strony. Od razu stał się szefem defensywy i dobrze zarządzał formacją w ostatnich minutach, nie pozwalając stworzyć Puszczy ani jednej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. W najbliższy meczu z Górnikiem Łęczna zapewne zagra w pierwszym składzie – spowodowane jest to zawieszeniem Sobocińskiego za kartki.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,25

Tomasz Nawotka: Dostał od trenera 10 minut i mógł zostać bohaterem. Zgarnął futbolówkę w polu karnym gości, gdzie daleko od swojej bramki był bramkarz Puszczy. Niestety „Nawot” przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka razy fajnie zerwał się prawemu obrońcy gości na lewym skrzydle.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,90

Dragoljub Srnić: Grał zdecydowanie za krótko, aby go ocenić.

Ocena: brak oceny

Wojciech Stawowy: Plan na ten mecz był super, bo ŁKS nie miał problemów z atakiem pozycyjnym. Szybko zdobyte dwie bramki pomogły zespołowi i grało się łatwiej. Niestety wszystko pokrzyżowała czerwona kartka. Ciekawie wymyślił sobie, że przestawił Maksa Rozwandowicza na prawą obronę i nie decydował się na szybką zmianę po tej kartce. Zastanawia nas tylko czym kieruje się trener Stawowy w wyborze Macieja Dąbrowskiego kosztem Carlosa Morosa Gracii w pierwszym składzie. Trochę zbyt późno zrobił zmiany, bo gdy Puszcza złapała wiatr w żagle to łodzianom brakowało „prądu”. Wtedy można było przeprowadzić zmiany, aby dać trochę świeżości drużynie.