Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Dobra forma zauważona. Ełkaesiacy nominowani do ligowych nagród!

Marzec zdecydowanie jest najlepszym miesiącem piłkarzy w tym sezonie. Dobra, zwyżkująca forma drużyny nie umknęła uwadze ligowych ekspertów, którzy rozdzielają nominacje do wszelakich nagród. 

Dobry marzec to, bez wątpienia, zasługa zmiany pierwszego trenera. Pierwszy pełny miesiąc Marcina Matysiaka u sterów pierwszej drużyny wygląda imponująco – trzy mecze, dwa wygrane i łącznie siedem punktów. Ta statystyka wystarczyła, żeby opiekun „Rycerzy Wiosny” znalazł uznanie w oczach ekspertów, które przerodziło się w nominację do nagrody Trenera Miesiąca! Trener Matysiak znalazł się w zacnym gronie wyróżnionych.

Marzec był bardzo dobry dla Aleksandra Bobka. Nasz bramkarz wpuścił co prawda trzy bramki, ale przy żadnej nie miał większych szans na skuteczną interwencję. Do tego zachował czyste konto w meczu z Wartą. To poskutkowało aż dwoma nominacjami. Pierwsza z nich dotyczyła tytułu Młodzieżowca Miesiąca.

W piątek poznaliśmy listę nominowanych do tytułu Piłkarza Miesiąca. Tutaj również znalazł się Bobek, ale obok niego z szansami na statuetkę znajduje się Husein Balić, który w marcu dwukrotnie znalazł drogę do bramki rywali.