Oceny piłkarzy po meczu z Puszczą Niepołomice

W miniony piątek ełkaesiacy pokonali na wyjeździe Puszczę Niepołomice. Tradycyjnie jak po każdym meczu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Marek Kozioł: Dobry mecz golkipera ŁKS-u, dołożył dużą cegiełkę do zachowania czystego konta przez łodzian. Choć Puszcza nie atakowała często jego bramki, zachował czujność przez całe spotkanie, dobrze wyglądając przy stałych fragmentach gry, które były jedną z najgroźniejszych broni gospodarzy z Niepołomic.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,33

Mateusz Bąkowicz: Młodzieżowiec w Niepołomicach zaprezentował podobną formę jak większość zespołu i nie wyglądał tak dobrze jak w poprzednich spotkaniach. Jego stroną Puszcza prowadziła groźne kontrataki, które przy lepszej celności mogły skończyć się bramką gospodarzy, również nie był tak widoczny w ofensywie, jak wcześniej.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Maciej Dąbrowski: Doświadczony stoper nie ma za sobą złego spotkania, choć w polu karnym „Rycerzy Wiosny” momentami panował chaos, ostatecznie Dąbrowski w większości przypadków znajdował się tam gdzie powinien, aby zablokować akcję. Chęć zdobycia bramki przez ŁKS i wysoka linia defensywna sprawiały, że czasem brakowało mu szybkości, aby wrócić w odpowiednim momencie w pole karne. Zszedł w drugiej połowie spotkania, z powodu drobnego urazu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,66

Nacho Monsalve: Opuścił szybko murawę przez kontuzję odniesioną w pierwszych dziesięciu minutach spotkania, nie miał czasu na zaprezentowanie się w tym meczu.

Ocena: Brak oceny

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Adam Marciniak: Początkowo ustawiony na lewej obronie, ze względu na kontuzję Nacho szybko wrócił do środka defensywy. Podobnie jak Dąbrowski, nie ma za sobą złego spotkania, jednakże obrona ŁKS-u momentami pozwalała na zbyt wiele zawodnikom Puszczy. Ostatecznie „Rycerze Wiosny” zakończyli mecz z czystym kontem i swoją cegiełkę do tego dołożyli stoperzy łodzian.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,66

Maksymilian Rozwandowicz: Choć nie było to wybitne spotkanie w wykonaniu kapitana ŁKS-u, w odpowiednich momentach stanął na wysokości zadania. Zamienił rzut karny na bramkę w końcówce spotkania, zabezpieczając wygraną „Rycerzy Wiosny”, a kiedy Dąbrowski opuścił murawę ze względu na kontuzję, rozegrał resztę spotkania jako stoper, nie popełniając na tej pozycji wielu błędów.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Michał Trąbka: Utalentowany pomocnik poszukuje jeszcze stabilizacji formy do optymalnej, którą prezentował pod koniec zeszłego sezonu. Ustawiony jako zawodnik na pozycji „8”, w zastępstwie za Domingueza i z Pirulo przed sobą na „10-ce” był niewidoczny w spotkaniu z Puszczą. Niewiele wnosił do gry ofensywnej zespołu, co nie pomagało łodzianom sforsować głęboko ustawionej defensywy gospodarzy.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,33

Pirulo: Po dobrym zaprezentowaniu się w środku boiska w meczu ze Skrą, trener Vicuña postanowił umieścić Hiszpana na tej pozycji również w meczu z Puszczą. W Niepołomicach Pirulo już tak dobrego spotkania nie rozegrał i nie był tak często widoczny w ofensywie, jednak ostatecznie to on wywalczył rzut karny w 88. minucie, który zamknął to spotkanie.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Maciej Wolski: Odkąd zaczął być ponownie wystawiany na skrzydle zdecydowanie odżył, a jego gra może się podobać. Choć w spotkaniu z Puszczą nie zanotował żadnych liczb był aktywny zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Miał szansę na zdobycie gola, jednak piłka po jego uderzeniu głową minęła bramkę.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,66

Javi Moreno: Aktywny na lewej stronie boiska, często schodził do środka pola, a nawet na drugie skrzydło, jednakże nie przełożyło się to na wiele sytuacji wykreowanych dla ŁKS-u. Miał szansę na asystę, kiedy po jego dośrodkowaniu akcję próbował zamknąć Jurić, jednak to się nie udało. Hiszpan choć nie prezentuje się źle na boisku musi przełożyć swoje umiejętności na liczby.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,66

Stipe Jurić: Napastnik rodem z Bałkanów w spotkaniu z Puszczą miał ciężkie zadanie. Nisko ustawiona defensywa gospodarzy nie pozwalała na wiele snajperowi „Rycerzy Wiosny”. Miał jednak kilka okazji, w których m.in minął się z piłką bądź oddał zły strzał. W starciu ze Skrą pokazał, że stać go na dużo, zatem mamy nadzieję, że przed kolejnymi spotkaniami odpowiednio skalibruje swoje celowniki.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,66

Bartosz Szeliga: W niespodziewanych okolicznościach pojawił się na boisku już w 8. minucie spotkania. W pierwszej połowie miał okazję na strzelenie bramki, ale jej nie wykorzystał. Nie był to zły mecz w defensywie, w wykonaniu nowego obrońcy ŁKS-u, jednak nie wnosił wiele do ofensywy, czego w systemie gry „Rycerzy Wiosny” można oczekiwać po bocznych obrońcach.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Piotr Janczukowicz: Na boisku pojawił się w 67. minucie. Aktywny w ofensywie, jeden z zawodników Puszczy otrzymał żółtą kartkę po faulu na nim, a po jego podaniu rywal sprokurował rzut karny na Pirulo. Jest to kolejne wejście Janczukowicza z ławki, po którym dobrze zaprezentował się na murawie i dołożył cegiełkę do ostatecznego zwycięstwa „Rycerzy Wiosny”

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Jakub Tosik: Na boisku pojawił się w 67. minucie, zastępując Maksa Rozwandowicza, cofniętego do defensywy. Doświadczony pomocnik potwierdził tym występem swoją dobrą dyspozycję – nie popełniał wielu błędów w środku pola i pomógł zaryglować go, dzięki czemu łodzianie wrócili do domu z czystym kontem, a także dobrze wyglądał w rozegraniu.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,66

Adrian Klimczak: Wprowadzony przez trenera w 72. minucie okazał się kluczowy dla zwycięstwa łodzian. To po jego wrzutce Hladik strzelił bramkę samobójczą. Po wejściu na murawę wraz z drugim zawodnikiem na lewym skrzydle, Piotrem Gryszkiewiczem, aktywnie napędzali ofensywę ŁKS-u na swojej stronie boiska, choć wiele z dośrodkowań Klimczaka było niecelnych i przelatywało na drugą stronę pola karnego.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Piotr Gryszkiewicz: Młodzieżowiec sprowadzony w zeszłym roku z Lechii Gdańsk mógł podobać się po wejściu na murawę. Od momentu wejścia Gryszkiewicza oraz Klimczaka duża część ataków ŁKS-u wędrowała właśnie lewą stroną boiska. Brał udział w akcji zakończonej samobójczym trafieniem Hladika. Po spotkaniu z Puszczą wydaje się, że odpoczynek od brzemienia podstawowego młodzieżowca dobrze zrobił młodemu pomocnikowi.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

 

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport