Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Michał Trąbka: To był jeden z naszych najlepszych meczów w ostatnim czasie

Bohaterem piątkowego starcia na Stadionie Króla był Michał Trąbka. Pomocnik biało-czerwono-białych zdobył dwie bramki, choć mógł pokusić się o ustrzelenie hat-tricka. W pomeczowym wywiadzie doceniał też dwie kapitalne asysty Kamila Dankowskiego. 

– W tym tygodniu była zmiana trenera – nie wiem do końca z jakich względów. Ale my jesteśmy od grania. Wydaje mi się, że był to jeden z lepszych naszych meczów w ostatnim czasie. Jestem mega zadowolony z drużyny, ale też z siebie. Bardzo fajny mecz w naszym wykonaniu. Mieszkamy z Kamilem Dankowskim obok siebie i jest między nami dobra chemia na boisku, ale też poza boiskiem. Tak naprawdę to powinienem mieć trzy bramki, a Kamil trzy asysty. Ta pierwsza sytuacja, którą miałem była najłatwiejsza z tych wszystkich, ale koncertowo to zepsułem. Na szczęście udało się strzelić dwie. Czasami tak bywa, że tej najłatwiejszej sytuacji się nie strzeli, aczkolwiek są dwie bramki i jak dla mnie to bardzo dobrze. Zszedłem z boiska przy wyniku 2:2 i ten remis nie dawał nam miejsca barażowego w stu procentach. Super, że się udało w tej końcówce strzelić – „Sekul” wytrzymał presję i jesteśmy mega szczęśliwi – powiedział po meczu Michał Trąbka.

Dla „Trąbiego” były to trafienia numer pięć i sześć w obecnych rozgrywkach Fortuna 1. ligi. Tym samym awansował na czwarte miejsce w wewnątrz klubowej klasyfikacji strzelców. Lepsi są tylko Pirulo, Antonio Dominguez i Łukasz Sekulski. 

Foto: Polsat Sport