Media po meczu z Lechem Poznań

Łódzki Klub Sportowy w miniony weekend przegrał pierwszy mecz w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2019/20. Na własnym boisku podopieczni Kazimierza Moskala musieli uznać wyższość Lecha Poznań. Po meczu sprawdziliśmy co w prasie i mediach społecznościowych piszą o tym spotkaniu. 

Ekstraklasa.org

Skrót meczu z Lechem

Po emocjonującym meczu Lech Poznań wygrał na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Dla Kolejorza jest to pierwsze zwycięstwo na obcym terenie w całym 2019 roku.

Skrót meczu dostępny TUTAJ.

Przegląd Sportowy

PKO Ekstraklasa. Dobry mecz w Łodzi. Lech pokonał ŁKS

łks

W 3. kolejce PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na wyjeździe ŁKS Łódź 2:1. Gole dla Kolejorza strzelali Joao Amaral i Darko Jevtić. Dla gospodarzy trafił Dani Ramirez.

Galancie się pokazaliście – tak powiedziałby kibic obeznany z łódzką gwarą do zawodników ŁKS po spotkaniu z Lechem. Galancie, czyli ładnie. A gdyby nie był z nią zaznajomiony, po prostu zrobiłby to, co widzowie sekundy po zakończeniu rywalizacji na stadionie przy alei Unii Lubelskiej 2. Wstał i pożegnał piłkarzy trenera Kazimierza Moskala oklaskami. Bo choć to Kolejorz wygrał i został liderem, Rycerze Wiosny także zaprezentowali się bardzo dobrze. I słusznie dostali owację na stojąco.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.

Weszło!

Nagrajcie ten mecz i puśćcie go sąsiadom. Lech wreszcie wygrał na wyjeździe

Jeśli idziesz do kina na klasyczny blockbuster z kupą wypasionych efektów, to oczekujesz dwóch godzin rozrywki i emocji sprzyjających pochłanianiu popcornu. Jeśli idziesz do najmodniejszego klubu w mieście z ostrą selekcją na bramce, to oczekujesz dobrej muzyki, fajnego klimatu i braku obory w środku. Jeśli odpalasz meczyk, w którym grają Darko Jevtić, Pedro Tiba i Dani Ramirez, to czekasz na sztuczki, klasowe podania i kapitalne strzały.

No i wymienieni panowie spełnili nasze oczekiwania. W ogóle po ŁKS-ie i Lechu spodziewaliśmy się dokładnie tego, co dostaliśmy w sobotę wieczorem. Od pierwszych minut zero ceregieli, męczenia buły, zabierania się do ataków jak pies do jeża. Choć – nie powiemy – obawialiśmy się, że zgodnie ze złotą zasadą Ekstraklasy, skoro mecz zapowiada się kozacko, to skończy się paździerzem miesiąca.

A dostaliśmy być może najbardziej wypieszczone 45 minut w tym sezonie. Bywały już połowy, w których padało więcej lub tyle samo goli, natomiast takiego stężenia jakości w tych trzech kolejkach jeszcze nie uświadczyliśmy. Tu Tiba machnął prostopadłe podanie na 30 metrów, tam Ramirez podawał piętką w ciemno, zaraz Jevtić napoczął konkurs na najbardziej ośmieszającą siatkę założoną rywalowi.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.

ŁKS TV

Artur Bogusz: Nie mamy żadnych kompleksów

Express Ilustrowany

ŁKS – Lech 1:2. Wyjątkowo piękna porażka łódzkiej drużyny

Szkoda, że za wrażenia artystyczne nie przyznaje się w futbolu choćby małego punkciku, bo takowy bez wątpienia należał się drużynie ŁKS po meczu z Lechem. Łodzianie rozegrali dobry mecz z ligowym wyjadaczem – Lechem i doznali wyjątkowo pięknej porażki 1:2.

Powiem szczerze, że to boli i to podwójnie. Szkoda wypracowanego i w końcowym efekcie straconego kapitału. Trzeba jednak od razu dodać, że poznaniacy wygrali spotkanie zasłużenie. Przez godzinę byli lepszym zespołem, stworzyli więcej dogodnych sytuacji.

Oczywiście można gdybać, co by było, gdyby arbiter odgwizdał w polu karnym przewinienie na szarżującym Maciej Wolskim, Rafał Kujawa z dwóch metrów wślizgiem trafił nie w rywala, a do siatki, a piłka po strzale Pirulo wylądowała nie nad poprzeczką, a w okienku bramki rywali.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.

Dziennik Łódzki

„Kozak międzynarodowy”…Twitter po meczu ŁKS z Lechem

Dani rairez rogne

Nie cichną echa sobotniego meczu piłkarzy ŁKS z Lechem Poznań. Na Twitterze kibice ŁKS oraz piłkarscy eksperci najczęściej chwalą Daniela Ramireza.

ŁKS przegrał w sobotni wieczór z Lechem Poznań 1:2. To pierwsza porażka „Rycerzy Wiosny” po powrocie do ekstraklasy. Ełkaesiacy popełnili w starciu z „Kolejorzem” kilka poważnych błędów, ale i są chwaleni za jak zwykle bardzo widowiskową grę.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.

Gazeta Wyborcza – Łódź

ŁKS chwalony, ale pokonany. Za dobrą grę punktów nie przyznają

bogusz

ŁKS jest chwalony po meczu z jednym z faworytów do mistrzostwa, ale komplet punktów zdobył w Łodzi Lech Poznań.

– O naszej porażce zadecydowała słaba pierwsza połowa. Jesteśmy beniaminkiem, mamy pokorę i czasami porażkę trzeba przyjąć, wyciągnąć wnioski, szczególnie z pierwszej części – podsumował mecz z Lechem trener ŁKS Kazimierz Moskal.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.

ŁKS TV

Rafał Kujawa: Chcemy, by nasza gra porywała kibiców