Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Mecz z Górnikiem bez udziału publiczności!

Najbliższy mecz Łódzkiego Klubu Sportowego z Górnikiem Zabrze odbędzie się bez udziału publiczności. To pokłosie decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

Decyzja ta oznacza, że mecze piłkarskie w Polsce mogą się odbywać jako imprezy niemasowe, co m.in. oznacza udział maksymalnie 999 widzów.

Klub poinformował na swojej stronie internetowej, że sprzedaż biletów na mecz z Górnikiem Zabrze została wstrzymana, a o kolejnych krokach będzie informował na bieżąco. Wszystko wskazuje jednak na to, że kolejne mecze ŁKS z Rakowem Częstochowa i Jagiellonią Białystok również nie będą dostępne dla kibiców.

– W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów – mówi Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.