Mateusz Kowalczyk nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego!

Utalentowany pomocnik, Mateusz Kowalczyk został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. Były gracz Ząbkovii Ząbki podpisał z klubem z alei Unii Lubelskiej trzyletnią umowę, obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Mateusz Kowalczyk jest uznawany za jeden z największych talentów na Mazowszu. W sezonie 2020/21 regularnie występował w seniorskim zespole Ząbkovii w IV lidze i pomógł w wywalczeniu udziału w  barażach o awans do III ligi. W minionym sezonie zdobył 12 bramek w czwartej lidze. Młodzieżowiec występuje na pozycji pomocnika (6-8), ale też nie jest mu obca gra jako „dziesiątka”. ŁKS wygrał rywalizację o tego piłkarza m.in. z Jagiellonią Białystok. 

Młodzieżowiec po dołączeniu do klubu, będzie zbierał szlify w trzecioligowych rezerwach biało-czerwono-białych, choć niewykluczone, że jego talent zostanie od razu dostrzeżony przez trenera pierwszego zespołu Kibu Vicuñę.

O umiejętnościach 17-latka, ŁKS mógł niedawno przekonać się na własnej skórze. Kowalczyk w barwach Ząbkovii wystąpił w barażu o Centralną Ligę Juniorów U-17. Jego zespół w dwumeczu wbił ełkaesiakom dziewięć goli, z czego sześć było autorstwa właśnie Mateusza Kowalczyka.

– Tak się złożyło, że zawsze grałem w starszych rocznikach. W wieku czternastu lat zacząłem występować w seniorach Ząbkovii, a w połowie piętnastego roku życia te występy na tym poziomie rozgrywkowym były już regularne. Zdołałem przebić się do składu, strzelałem bramki i asystowałem – wyjaśnia piłkarz.

Mateusz witamy w Łodzi i życzymy powodzenia!