Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Mateusz Bąkowicz zadebiutował w pierwszym zespole ŁKS

Podczas niedzielnego spotkania z GKS-em Tychy w pierwszym zespole Łódzkiego Klubu Sportowego zadebiutował, Mateusz Bąkowicz. Młody obrońca pojawił się na placu gry na ostatnie 25 minut. 

„Bąku” zameldował się na boisku w 66. minucie spotkania, zmieniając Adriana Klimczaka. Wówczas debiutant zajął miejsce na prawej stronie defensywy, a na lewą przeniósł się uniwersalny, Maciej Wolski. 

Były zawodnik Lechii Tomaszów Mazowiecki zaliczył przyzwoity występ. Popełnił jeden błąd, który zakończył się kontrą „Tyskich” – na jego szczęście bez konsekwencji. Po końcowym gwizdku trener Marcin Pogorzała pochwalił obrońcę za występ przeciwko GKS:

Uważam, że bardzo dobra zmiana ze strony Mateusza. Przytrafiła mu się jedna strata piłki, natomiast poza tym bardzo dobrze funkcjonował i w ataku i w obronie. Przeniósł też trochę na boiska pierwszoligowe to co wspólnie z trenerami wypracowywał na treningach w drugim zespole i to się fajnie sprawdziło, bo pomógł nam dzisiaj również mocno, dlatego też cieszę się, że zadebiutował i ma to już za sobą. 

Debiut 19-latka jest efektem jego ciężkiej pracy w drugim zespole biało-czerwono-białych, który w imponującym stylu awansował do III ligi. 

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport